70493
post-template-default,single,single-post,postid-70493,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

prawo upadłościowe

Prawo upadłościowe

Każdy człowiek chce być odpowiedzialny za swoje życie. Rzecz jasna nie tyczy się to tylko pozytywnego podejścia do życia ale i także w dużej mierze kwestii finansowej. W obecnych czasach osoby, które posiadają lepszą sytuację materialną w pewnym sensie mają lepszy start. Oczywiście należy zaznaczyć, że dobra sytuacja materialna w obecnym czasie nie zmieni się w niedalekiej przyszłości. Niestety nic nie jest pewne, w związku z czym firmy, które dość dobrze sobie radzą muszą walczyć cały czas o klienta. Tylko w taki sposób mogą się na nim utrzymać i co ważniejsze nie splajtują. Jak wiadomo prawo jest szerokim pojęciem dlatego też każda sfera musi mieć swój odpowiednik.

Każdy z nas chce rozwijać się zawodowo, a szczególnie gdy inwestuje duże pieniądze w rozwój swojej firmy. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego co nas czeka, jest to zrozumiałe. Jednakże człowiek, który swoją praca coś osiągnął staje przed wielką porażką w momencie gdy musi to nagle stracić.

Dlatego też swoje zastosowanie odnalazło Prawo Upadłościowe. Duże firmy, które z chwili na chwilę popadają w wielkie zadłużenie, zazwyczaj muszą zakończyć swoje istnienie. Jednakże samo zamknięcie firmy nie jest tu rozwiązaniem. Ponieważ takie jednostki często posiadają dość dużą liczbę wierzycieli, którzy pragną odzyskać swój dług. Dlatego też odpowiednie procedury, są po to by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Na pierwszym miejscu jednak stawia się nic innego jak to by wierzyciel został spłacony, nie zawsze udaje się to uzyskać całkowicie jednakże w tym momencie robi się wszystko by ta część była jak największa.

Upadłości nie da się ogłosić dla:

  • Skarbu Państwa,
  • określonych jednostek samorządowych,
  • publicznych jednak samodzielnych zakładów opieki zdrowotnej,
  • uczelni,
  • osób fizycznych, które to prowadzą gospodarstwo rolne.

No Comments

Post a Comment