-1
archive,category,category-szafran,category-20909,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Risotto z szafranem i kurkami 300 g okrągłego ryżu0,4 kg ugotowanych kurek6 szklanek bulionu2 duże cebulełyżeczka szafranuszczypta tymiankusólpieprzpieprz ziołowypapryka oliwaCebulę pokroić w kostkę i zeszklić na patelni. Dodać ryż i podsmażać wszystko razem do momentu, gdy ziarenka będą szkliste. Wlać szklankę bulionu i gotować do zredukowania. Wrzucić kurki, szafran oraz tymianek, dodać resztę przypraw do smaku i podlać pozostałym bulionem. Gotować, ciągle mieszając przez około 15- 20 minut.

Risotto z szafranem i kurkami 300 g okrągłego ryżu0,4 kg ugotowanych kurek6 szklanek bulionu2 duże cebulełyżeczka szafranuszczypta tymiankusólpieprzpieprz ziołowypapryka oliwaCebulę pokroić w kostkę i zeszklić na patelni. Dodać ryż i podsmażać wszystko razem do momentu, gdy ziarenka będą szkliste. Wlać szklankę bulionu i gotować do zredukowania. Wrzucić kurki, szafran oraz tymianek, dodać resztę przypraw do smaku i podlać pozostałym bulionem.