66318
post-template-default,single,single-post,postid-66318,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Informacje ogólne

Trening siłowy, jak można wywnioskować z samej nazwy polega na rozwinięciu siły mięśni. To właśnie siła jest kluczem do wielkości mięśni. Gdy chcemy lepiej wyglądać, być potężniejszym i dobrze umięśniony to najpierw musimy stać się silniejsi. Duża część kulturystów, szczególnie tych którzy osiągnęli już coś w tej dziedzinie, obawia się trenować z dużym obciążeniem. Raczej nie dotyczy to osób początkujących, u których jest dość szybki rozwój mięśni, przy niewielkich ciężarach. Kłopot polega na tym, że trening siłowy uważa się za coś diametralnie innego od klasycznych metod tradycyjnego treningu. Taka postawa rozmija się z fizjologicznie stwierdzonymi faktami. Trening dużymi ciężarami wymaga przecież dużych i silnych mięśni. Jeżeli kulturysta pragnie posiadać dużą masę mięśniową, powinien stosować w swoim treningu przynajmniej okresowo duże ciężary.

Zdaniem kilku specjalistów zajmujących się kulturystyką tak zwaną ciężarową, którzy właściwie stosują wyłącznie trening progresywny czyli z coraz to większymi obciążeniami, sylwetki takich kulturystów znacząco się różnią od kulturystów amatorów, mają mniejszą masę mięśniową. Jednak spowodowane jest to głównie dla tego, że ciężarowcy stosują małą liczbę powtórzeń. Celem ich działania jest bicie rekordów, i może się zdarzyć że mięśni nie będą równomiernie rozwinięte. Należy pamiętać, że w dużych ciężarach ważną rolę odgrywa technika i szybkość, gdzie sam wysiłek trwa 2-3 sekundy. Wynika z tego że ciężarowiec rekordzista wcale nie musi mieć dużej masy mięśniowej, tylko mięśnie dynamiczne, które w jednym momencie będą w stanie unieść maksymalny ciężar.

No Comments

Post a Comment