62820
post-template-default,single,single-post,postid-62820,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Transplantacja włosów – zabiegi

Transplantacja włosów – zabiegi


Metody przeszczepiania włosów

Metoda STRIP – Zabieg polega na pobraniu skóry, która zawiera mieszki włosowe, z fragmentów potylicznych czaszki. W zależności od rozmiaru łysiny, wielkość pobranego fragmentu może być różna, zwykle jest to jednak 10 – centymetrowy pasek o szerokości ok. 1,5 cm – jest to tzw. metoda STRIP. W trakcie jednego zabiegu ilość poszczególnych przeszczepów może wynieść od 600 – 3000. Kolejnym etapem jest podzielenie go na mniejsze części, tzw. mikroprzeszczepy, które następnie są wszczepiane w miejsca gdzie włosów brakuje. Specjalista nakłuwa skórę i umieszcza w niej przeszczep za pomocą mikropincety, w sposób, który umożliwi właściwy kierunek i kąt wzrastania nowego włosa. Operacja może trwać bardzo długo – od 1 do 5 godzin, podczas których pacjent pozostaje pod wpływem znieczulenia miejscowego.

Metoda FUE – Inną metodą przeszczepu włosów, jest tzw. metoda FUE (ang. Follicular Unit Extracition). W przeciwieństwie do poprzedniej, nie polega już ona na wycinaniu fragmentów skóry, ale na pobraniu poszczególnych mieszków włosowych z tylnej części głowy, za pomocą mikropunchów. Dalszy etap zabiegu wygląda mniej więcej tak samo, jak w metodzie STRIP – chirurg, w miejscach nacięcia skóry umieszcza pojedyncze mieszki. Główną zaletą tej techniki jest to, że nie pozostawia ona blizn z tyłu głowy, dzięki czemu można nosić nawet bardzo krótką fryzurę, nie obawiając się widocznych na głowie śladów pooperacyjnych. Niekiedy, obie metody łączy się, by zapewnić pacjentowi maksymalny komfort, jeśli chodzi o wygląd włosów i skóry głowy. Jedyną wadą metody FUE, jest to, że jest ona jeszcze bardziej czasochłonna niż STRIP, przez to, że daje możliwość wykonania ogromnej ilości przeszczepów za jednym razem.

No Comments

Post a Comment