62175
post-template-default,single,single-post,postid-62175,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

skóra naczynka

Wiele znamion, o ile pojawia się tymczasowo, nie wymaga leczenia. Wielkie, wprawiające w dyskomfort i nieestetyczne plamy (jak np. naczyniaki) mogą być usuwane z zastosowaniem [[terapii laserowej|1741]]. Zabieg z użyciem promieniowania światłem nie jest inwazyjny i nie wiąże się z poważnymi efektami ubocznymi. Jedyne co może wystąpić, to obrzęk i zaczerwienie, które jednak znikną już po kilku godzinach od zabiegu.

Skóra naczynkowa ma to do siebie, że jest bardzo krucha i wrażliwa zarówno na kosmetyki jak i na czynniki atmosferyczne. Przyczyn pękania naczynek jest bardzo wiele, w zależności od organizmu. Mogą to być alergie, zmiany hormonalne, nadciśnienie tętnicze a nawet choroby układu pokarmowego. W pielęgnacji takiej cery bardzo ważne jest odpowiednie dobranie preparatów (wyeliminowanie substancji, które mogłyby tylko dodatkowo ją podrażnić). Do substancji, które korzystnie wpływają na tego rodzaju skórę zaliczamy te, które zmniejszają kruchość naczyń, wyciąg z arniki górskiej oraz ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Witaminy, które powinno się przyjmować to witamina PP oraz C.

Do skóry naczynkowej można również dobrać odpowiednią dietę. Należy ograniczać ilość spożywanego alkoholu, jeść dużo owoców cytrusowych oraz flawonidy, które odnajdujemy w zielonej herbacie czy też winogronach.

Przy takim problemie skórnym, jak naczynka, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Powinno się nie narażać jej na działanie słońca, mrozu, gdyż mogłoby to wpłynąć na jej podrażnienie. Warto stosować [[dermokosmetyki |1512]]specjalnie dobrane do takiego typu skóry, łagodzące podrażnienia i wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych. Warto przed wyborem odpowiedniego produktu skonsultować to z dermatologiem.

No Comments

Post a Comment