65218
post-template-default,single,single-post,postid-65218,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Na nieszczęście jeszcze nie znaleziono jak na razie żadnego skutecznego leku, który mógłby pomóc na całkowite wyeliminowanie atopowego zapalenia skóry. Jednak są zalecenia, które mogą pomóc aby objawy były minimalne i nie tak bardzo uciążliwe.

  1. Odpowiednia pielęgnacja skóry, codzienne i regularne nawilżanie i natłuszczanie jej.
    W pielęgnacji skóry atopowej używane są emolienty – natłuszczające substancje, przywracające skórze funkcję naturalnej bariery.
    Ważne aby kosmetyki nie spowodowały zatykania porów skóry. Także ryzyko wywołania podrażnień, reakcji alergicznych i trądziku kosmetycznego powinno być jak najbardziej ograniczone.

  2. Infekcje bakteryjne i grzybicze
    Zniszczona skóra jest podatniejsza na infekcje. Ryzyko zakażeń powiększa się na skutek drapania, przez które można przenieść na skórę drobnoustroje wywołujące infekcję. Wtórne zakażenia bakteryjne leczy się antybiotykami w kremie (czasem w połączeniu ze steroidami) – w cięższych przypadkach – w tabletkach. W razie wystąpienia infekcji grzybiczej podaje się maści przeciwgrzybicze.

  3. Zapobieganie nawrotom choroby.
    Wpływ czynników środowiskowych musi być brany pod uwagę. Trzeba unikać wszelkich czynników, które mogą pogarszać stan skóry.

 

No Comments

Post a Comment