61896
post-template-default,single,single-post,postid-61896,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Zalecenia przy leczeniu rozstępów

Zalecenia przy leczeniu rozstępów

 

Najprostszym i jednocześnie najtrudniejszym sposobem jest utrzymywanie wagi na stałym poziomie. Jednak wiele kobiet, aby pozbyć się rozstępów stoje zabiegi.

Jednym z najbardziej popularanych jest Peeling

Używając kwasu glikolowego do procesu peelingowania, można zmniejszyć grubość warstwy rogowej naskórka, a nawet stymulować produkcję nowych komórek. Aby uzyskać preferowany efekt, mieszankę do peelingu trzeba odpowiednio przygotować. Kluczowe jest tutaj adekwatne stężenie związków chemicznych. Otrzymywany z trzciny cukrowej kwas glikolowy, przenika do głębi skóry aby aktywizować elastynę i kolagen. Tworząc peeling chemiczny dodaje się do składu fenol, retinol, rezorcynę, kwasy owocowe, kwas TCA (trójchlorooctowy) oraz roztwór Jessnera. Ta metoda sprawdza się nie tylko w kuracji rozstępów ale także w leczeniu blizn, rybiej łusce, suchej skórze, zmarszczkach, przebarwieniach, piegach, uszkodzeniach słonecznych, zmianach potrądzikowych. Zastanawiając się nad peelingiem chemicznym nie możesz być w ciąży ani karmić piersią. Nie będzie to dla ciebie właściwy zabieg jeśli cierpisz na trądzik, alergie skórne, choroby autoimmunologiczne, opryszczkę ani kiedy masz skłonności do powstawania blizn. Peelingowi nie sprzyja także okres po krioterapii. Odpowiedni rodzaj peelingu dobierze lekarz, który zabieg będzie przeprowadzał. Konieczny jest przed tym wywiad medyczny aby ustalić oczekiwania pacjenta i oswoić go z przygotowaniami do zabiegu. Specjalista poleci ci, na dwa tygodnie przed peelingiem, stosowanie kosmetyku zawierającego składnik AHA (w stężeniu 8-10%), który obniża pH skóry do 4,5, co spotęguje efekt działania a także pozwoli wyeliminować ewentualną nadwrażliwość na kwas glikolowy. Co do przygotowań związanych stricte z peelingiem, aby ułatwić terapię, nie stosuj woskowania, depilacji ani elektrolizy na tydzień przed rozpoczęciem terapii. W tym samym czasie można pozbyć się mechanicznie zaskórników w salonie kosmetycznym. Panowie na godzinę przed zabiegiem nie powinni sięgać po maszynkę do golenia. Kiedy nadejdzie już wielki dzień, posmaruj skórę kosmetykiem z filtrem przeciwsłonecznym, co najmniej o faktorze SPF 30. Podobnie jak w laseroterapii, seanse trzeba powtarzać co jakiś czas, w tym wypadku będzie to okres 10-14 dni, a dla utrzymania efektów kosmetolodzy polecają 6-8 seansów dwa razy w roku.

No Comments

Post a Comment