65638
post-template-default,single,single-post,postid-65638,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

<!– @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } –>

Kiedy należy zacząć leczenie?

Większość lekarzy zaleca rozpoczęcie leczenie zachowawczego w przypadku gdy jest widoczne wypadanie włosów jak najwcześniej. Jeżeli pacjent jest gotowy podjąć leczenie chirurgiczne, typ leczenia zachowawczego może spowolnić czy nawet zapobiegać dalszemu wypadaniu włosów.

Pacjenci, którzy ukończyli 20 rok życia mogą być operowani w każdym wieku, choć decydująca opinia o leczeniu chirurgicznym podejmowana jest indywidualnie zależna od różnych czynników. Wiele osób zaczyna leczenie chirurgiczne gdy miejsce operowane jest jeszcze porośnięte włosami, co ułatwia kamuflaż. Ale należy pamiętać, iż cały proces łysienia ma charakter postępujący i nie należy zaczynać leczenia chirurgicznego u osób zbyt młodych. Dlatego u osób młodych zalecane jest stosowane leczenie z użyciem Finasterydu i Minoxidilu, są lekami poprawiającymi stan owłosienia, głównie w okolicy centralnej głowy. W tym przypadku łatwiej będzie w leczeniu chirurgicznym odtworzyć owłosienie w okolicy czołowej, a leczenie zachowawcze poprawia stan owłosienia ku tyłowi od miejsc leczonych chirurgicznie.

Przeszczep włosów w leczeniu łysienia po napromieniowaniu.

Skutkiem leczenia w skład, którego wchodzi leczenie chirurgiczne, radioterapię oraz chemioterapię jest często trwałe wyłysienie miejsc skóry owłosionej poddanej ekspozycji na promieniowanie.

Nowotwory u dzieci są drugą (po urazach czy wypadkach) przyczyną śmierci pośród dzieci od roku do 14 lat.

Gdy mamy do czynienia z leczeniem łysienia po radioterapii gęstość nie przekracza 1 5 – 20 przeszczepów na cm2. Jeżeli przeszczep obejmuje znaczne obszary głowy, jest wykonywany stopniowo, rozmieszczając koncentrycznie od obwodu po część centralnej łysiny. Kilkumiesięczne przerwy są wykonywane pomiędzy każdym etapem leczenia.

No Comments

Post a Comment