65675
post-template-default,single,single-post,postid-65675,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Badania ortopedyczne

Badania ortopedyczne

Przed rozpoczęciem leczenia lub operacją, lekarz musi ustalić przyczynę, źródło i stan choroby. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji na temat zdrowia i ogólnej kondycji pacjenta, przeprowadzeniu testów medycznych i ocenie jego historii choroby, ortopeda określa adekwatny plan leczenia z uwzględnieniem ogólnego stanu i preferencji chorego. Istnieje szereg badań ortopedycznych i procedur stosowanych w celach diagnozy i leczenia schorzeń układu mięśniowo – szkieletowego. Należą do nich, m.in. badanie rentgenowskie; rezonans magnetyczny kości, stawów i tkanek miękkich, rezonans kręgosłupa, czy artroskopia. Oprócz tego, lekarz dokonuje wizualnego oglądu pacjenta: symetrie, asymetrie sposób poruszania się, badanie ruchomości stawów, badanie postawy, budowy ciała i inne.

Lekarze ortopedzi przeszkoleni są w leczeniu różnorodnych zaburzeń mięśni i kości, a wielu z nich specjalizuje się w szczególnych dziedzinach, jak chirurgia kręgosłupa, medycyna sportowa, czy ortopedia dziecięca.

Stan pacjentów oceniany jest na drodze wnikliwych badań fizykalnych i ich historii medycznej. Niektóre testy wymagają prześwietlenia rentgenowskiego, rezonansu magnetycznego (MRI), badań krwi i innych. Wiele schorzeń nie wymaga operacji, a terapia obejmuje farmakoterapię, ćwiczenia i fizjoterapię.

Dolegliwości ortopedyczne mogą być leczone przez kilku specjalistów medycznych. Ten wielodyscyplinarny zespół jest szczególnie ważny w przypadku, gdy problemy z układem mięśniowo – szkieletowym prowadzą, bądź są skutkiem innych powikłań zdrowotnych.

No Comments

Post a Comment