63101
post-template-default,single,single-post,postid-63101,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Jak się opalać, by uniknąć poparzenia?

Jak się opalać, by uniknąć poparzenia?

W obecnych czasach, kiedy w modzie jest opalenizna, chyba każdy chce mieć piękną, złotą lub brązową skórę. Jednak aby uniknąć nadmiernego wysuszenia skóry lub jej poparzenia, należy przestrzegać kilku zasad.

Przebywając na plaży, ma się o wiele szerszy zakres działania, niż gdy leży się w solarium. Można pograć w siatkówkę, pospacerować, czy podjąć jakiś inną aktywność fizyczną. Każdy ruch jest dobry, z uwagi na to, że nie będzie narażona na słońce tak, jak w przypadku opalania się tylko na jednej stronie, aby uzyskać równomierną opaleniznę. Jeśli jednak, ktoś woli odpoczywać leżąc, na plaży czy też w solarium, to należy bezwzględnie pamiętać o następujących zaleceniach:

– na początku opalania nie należy leżeć na jednej stronie dłużej niż, 10 – 15 minut. W miarę zyskiwania opalenizny można wydłużać ten czas do pół godziny.

– trzeba stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi (na samym początku nie mniej niż 8).

– przed opalaniem, czy stosowaniem balsamu, warto złuszczyć zrogowaciały naskórek peelingiem. Opalenizna utrzyma się wtedy znacznie dłużej.

– podczas smarowania się kremem, trzeba zwrócić szczególną uwagę na kolana, łokcie, nos, kostki, czyli te partie ciała, które, są najbardziej narażone na działanie słońca.

– produkcję melaniny pobudza beta – karoten. Z tego powodu warto pić również sok z marchwi, który nie tylko pobudzi produkcję melaniny, ale w dodatku ma działanie orzeźwiające.

No Comments

Post a Comment