58063
post-template-default,single,single-post,postid-58063,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Metody

Opalanie natryskowe zyskało ogromną popularność w USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Teraz przywędrowało również do Polski, gdzie zaczęło zyskiwać na znaczeniu. Opalanie natryskowe jest zabiegiem łączącym w sobie właściwości zarówno opalające, jak i pielęgnacyjne. Dzięki niemu uzyskujemy naturalny efekt opalenizny nie narażając skóry na szkodliwe działanie promieniowania UV i tym samym wysuszania skóry.

W opalaniu natryskowym stosuje się urządzenie zwane Airbrush. Za jego pomocą nakłada się na ciało delikatną mgiełkę preparatu brązującego, równomiernie na całej powierzchni ciała. Płyn, używany do tego zabiegu, posiada właściwości pielęgnacyjne, dzięki obecności w swojej zawartości składników odżywczych i nawilżających. Dużą zaletę stanowi fakt, że ten opalający preparat nie posiada nieprzyjemnego zapachu, który często jest nie do zniesienia podczas stosowania samoopalaczy. Ponadto specyfik ten ma działanie zapobiegające powstawaniu zmarszczek i wiotczeniu  skóry. Jest to więc dużo zdrowsze opalanie niż to jakiemu poddajemy się w solarium. Wiele osób nazywa zabieg opalania natryskowego „słonecznym spa”.

Cały zabieg opalania przy pomocy natrysku nie trwa zwykle dłużej niż 15-30 minut. Po jego wykonaniu następuje osuszenie ciała ciepłym powietrzem i zajmuje to około 10 minut. Preparat nakładany jest warstwami tak długo aż uzyska się pożądany odcień skóry. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiastowo, ale w ciągu kolejnej doby po nim opalenizna się jeszcze pogłębia. W celu utrwalenia, uzyskanej dzięki zabiegowi, opalenizny konieczne jest również powstrzymanie się od kąpieli przez około siedem godzin po jego wykonaniu, a także zrezygnowanie przez ten czas z korzystania z sauny, ćwiczeń. Nie można się też wtedy wycierać zbyt energicznie. Po upływie tych siedmiu godzin można robić już wszystko, ponieważ opalenizna wzbogaca się we właściwości wodoodporne. Jedyną swego rodzaju restrykcją jest unikanie wody w publicznych basenach, ponieważ chlor w niej zawarty wybiela opaleniznę. Kolor na skórze utrzymuje się od 11-14 dni, w zależności od tego, czy skóra była dobrze do zabiegu przygotowana. Doskonałym sposobem na przedłużenie efektu opalenizny jest  wykonanie powtórnego zabiegu po 10 dniach od pierwszego razu. Skórę po zabiegu trzeba regularnie nawilżać. Uzyskana po zabiegu opalenizna znika stopniowo. Jaśnieje pod wpływem normalnego, naturalnego złuszczania się naskórka.

 

No Comments

Post a Comment