59307
post-template-default,single,single-post,postid-59307,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

odchudzanie

Z tabletkami odchudzającymi wiąże się wizja szybkiego rozwiązania sprawy wagi, ale ponadto (co nie jest już tak oczywiste), negatywne i czasem długotrwałe działanie na organizm. Prawdą jest, że wiele z tych tabletek jest na bazie ziół, a więc „dobrych dla ciebie”, lecz niektóre z nich, nawet jeśli do nich należą, mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Do jednych z najpopularniejszych pigułek należą te, które hamują apetyt. Jeśli chodzi o osoby, które mają tendencję do przejadania się, tabletki te mogą okazać się pomocne. Ostatnie badania jednak wykazały, że powodują one takie skutki uboczne, jak depresja, niepokój, zaburzenia widzenia, kołatanie serca, czy nadciśnienie.

Leki na odchudzanie, które hamują zdolność organizmu do wchłaniania tłuszczów z pożywienia, mają tak naprawdę niekorzystne działanie, z uwagi na to, że ciało aby móc sprawnie funkcjonować potrzebuje właśnie tych substancji. Blokowanie ich może doprowadzić do niedoboru witamin i spowodować cały szereg dolegliwości trawiennych, od biegunki po niedrożność jelit.

Podobnie jest w przypadku leków moczopędnych. W prawdzie mogą one pomóc organizmowi w pozbyciu się zbędnej ilości wody, która nieraz powoduje obrzęk, ale nie powinny być stosowane jako środek odchudzający, gdyż mogłyby wówczas pozbawić go wody znajdującej się w nerkach, czy wątrobie, nie mogących bez niej funkcjonować. Utrata wody wpłynie na utratę masy ciała, ale pamiętaj, że odchudzanie się ma polegać głównie na pozbyciu się tłuszczów, nie jej.

No Comments

Post a Comment