61942
post-template-default,single,single-post,postid-61942,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Mezoterapia – artykuł archiwalny

Mezoterapia – artykuł archiwalny

Ponad dwadzieścia lat temu mezoterapia została oficjalnie uznana przez francuską Akademię Medyczną za element medycyny naukowej. Można nią leczyć rozstępy, cellulit zgromadzony na udach, pośladkach i brzuchu oraz wszelkie zwiotczenia skóry. W zależności od grubości portfela, za pomocą mezoterapii igłowej można przeciwdziałać zmarszczkom i wypadaniu włosów. Jeśli igła nie należy do grona twoich najlepszych znajomych, to możesz mieć pewne obiekcje co do narzędzi stosowanych podczas zabiegu.

Lecznicze mieszanki, aby mogły skutecznie oddziaływać we wskazanych miejscach, muszą zostać zaaplikowane za pomocą strzykawki, lub też profesjonalnego pistoletu. Co kryje się pod hasłem „skuteczne substancje”. W dermatologii estetycznej, będą to specjalnie sporządzone kompozycje, z takich składników jak np. kwas hialuronowy, witaminy, l-karnityna, krzemionka, kofeina czy wyciąg z karczocha.

Kwas hialuronowy

Ten pierwszy, jest nazywany także „nowoczesną bronią chirurgii plastycznej”. Z jego pomocą nie tylko łatwiej jest „wprowadzić” w głąb skóry inne składniki, ale można także wypełnić zmarszczki lub powiększyć usta. Ów kwas, jest naturalną częścią organizmu ludzkiego, odpowiedzialną za wiązanie wody w naskórku. Wraz z upływem lat, tracimy jego pokłady, co umożliwia powstawanie zmarszczek. Ze względu na swoje właściwości nawilżające, wygładzające i ochraniające skórę przed wysuszeniem, można go znaleźć na liście każdego szanującego się preparatu do kuracji skóry. Wypełniając w ten sposób braki, można przywrócić satysfakcjonujący pacjenta poziom nawilżenia, a co za tym idzie, pozytywnie oddziaływać na wygląd. Za pomocą kwasu hialuronowego, można także powiększyć usta, wymodelować kontur twarzy i zlikwidować zmarszczki mimiczne, tworzące się w okolicach oczu, między brwiami, przy uszach czy też na czole. Jest wykorzystywany również do korekcji twarzy, dekoltu, szyi, dłoni, brody i nosa.

Omówione zostały pokrótce właściwości kwasu hialuronowego, lecz nie padło nawet słowo o jego wyglądzie i oddziaływaniu na organizm. Bezbarwny i plastyczny w swojej konsystencji – to chyba najbardziej obrazowa charakterystyka tego preparatu. Godzinę przed wstrzyknięciem kwasu, obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, jest smarowany kremem znieczulającym. Całkowity czas hialuronowej akcji, przeważnie zamyka się w pół godzinie. Na pełny rezultat trzeba zaczekać do całkowitego wchłonięcia się substancji. A dla pełnego efektu, utrzymującego się na dłużej, zabieg należy powtórzyć po sześciu miesiącach lub nawet po roku (jest to uwarunkowane miejscem poddawanym leczeniu, rodzajem skóry pacjenta, jego wiekiem i trybem życia).

No Comments

Post a Comment