64875
post-template-default,single,single-post,postid-64875,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Oczyszczające –

Najbardziej znanymi i najważniejszymi maseczkami dla skóry są maseczki:

Oczyszczające – można ją stosować do każdego rodzaju skóry. Mają na celu usuwaniu resztek makijażu, kurzu, nadmiar łoju dokładniej niż najdokładniejszy demakijaż. Naturalne glinki oczyszczają, a wyciągi z owoców, ziół i alg nawilżają skórę oraz łagodzą podrażnienia. Maseczki czyszczące do cer tłustych i mieszanych mają dodatkowe składniki, które łagodnie dezynfekują, ściągają pory i regulują wydzielanie łoju. Jeżeli twoja skóra jest tłusta, stosuj maseczkę oczyszczającą 2 – 3 razy w tygodniu, przy skórze normalnej – raz w tygodniu, suchej 1 – 2 razy w miesiącu.

Nawilżające – poprawiają wygląd nie tylko skóry suchej czy normalnej, ale również skóry tłustej, która pod błyszczącą powłoką może być przesuszona, co przyspiesza jej starzenie. Maseczki powstrzymują w skórze jej naturalną wilgoć i powiększają przyswajanie wody. Mają składniki co powodują lekkie pęcznienie warstwy rogowej naskórka, dzięki nim skóra staje się jędrniejsza. Maseczki te zawierają najczęsciej kolagen, kwas hialuronowy, NMF, czyli naturalny czynnik nawilżający, oleje roślinne, bogatą w składniki mineralne wodę źródlaną, glikole, sole hydroksykwasów i ceramidy. W przypadku skóry suchej używa się je jak najczęściej, do innych rodzajów cery – kiedy jest potrzeba.

Liftingujące – są na ogół do cery dojrzałej, jednak z ich wygładzających skórę właściwości mogą również skorzystać młode kobiety, które chcą szybko pozbyć się z twarzy oznaki zmęczenia. Ich działanie jest błyskawiczne – można więc użyć jej przed pracą lub wielkim wyjściem. Składają się ze składników napinających i rozświetlających skórę, poprawiając jej koloryt (algi, żeń-szeń, wyciąg z białek zbóż). W zależności od zapotrzebowania przez skórę stosuje się je 2 – 3 razy w tygodniu.

Łagodzące podrażnienia – są do cery wrażliwej, zaczerwienionej, piekącej. Maseczki takie bardzo często produkowane są na bazie leczniczych wód termalnych i wyciągów roślinnych. Zawierają też, łagodzące podrażnienia, alantoinę i prowitaminę B5. Gdy jest potrzeba możemy stosować je nawet codziennie.

Do cery naczynkowej – ma działanie obkurczające, wzmacniające kruche i nadwrażliwe naczynka. Łagodzą zaczerwienienia, redukują obrzęki i poprawiają koloryt skóry. Składają się z wyciągów z arniki, korzenia kokoryczki, nasion cyprysu i miłorzębu japońskiego, co powoduje uelastycznienie ścianki naczyń krwionośnych.

 

Kiedy masz problemy z naczynkami, zacznij stosować takie maseczki systematycznie, ponieważ łatwiej wcześniej przeciwdziałać „pajączkom”, niż z nimi walczyć.
Przed zastosowaniem maseczki należy pamiętać, że czasem może ona mieć działanie alergizujące. Trzeba więc wypróbować ją na małym fragmencie skóry i poczekać kilka godzin na ewentualną reakcję.

Pamiętajmy, że niekiedy maseczka może łączyć różne właściwości na przykład jednocześnie nawilża, regeneruje oraz łagodzi podrażnienia.

 

No Comments

Post a Comment