57529
post-template-default,single,single-post,postid-57529,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Mikroklimat

Mikroklimat wytwarzany w jaskini solnej jest niemal w 100 % porównywalny do tego, który panuje w nadmorskich kurortach. Powietrze wzbogacone jest o cenne mikroskładniki, niezbędne dla organizmu człowieka. Niektóre z nich, takie jak jod, niekiedy trudno uzyskać nawet w otoczeniu naturalnym. Bez konieczności wyjazdu nad morze, poza jodem, możemy uzupełnić takie elementy, jak: mangan, selen, żelazo, cynk, wapń, potas, czy brom. Mają one duże znaczenie dla poszczególnych organów, jak i ogólnej kondycji zdrowotnej.

Jod –  zaznacza swą obecność zwłaszcza w hormonach tarczycy, które odpowiadają za rozwój  psychofizyczny organizmu, regulują  pracę układu krążenia i metabolizm mięśni. Ludziom mieszkającym nad morzem, znacznie łatwiej jest wykorzystywać jego dostępność.

Mangan –  Uaktywnia enzymy wyzwalające energię, wspomaga tworzenie się  kości i ścięgien.

Selen –  Jest antyoksydantem chroniącym komórki przed wolnymi rodnikami.

Żelazo – Jego niedobór powoduje zmęczenie i anemię, gdyż minerał ten jest niezbędny do produkcji hemoglobiny i pewnych enzymów.

Cynk –  Aktywuje enzymy i jest ważny dla wzrostu, gojenia i produkcji hormonów. Ciężki niedobór cynku może powodować wypadanie włosów i zapalenie skóry.

Wapń  – Jest niezbędny dla komórek, mięśni, układu nerwowego i krzepliwości. Wzmacnia kości, a jego niedobór powoduje ich złamania, krzywicę u dzieci i osteoporozę u osób starszych.

Potas –  Utrzymuje równowagę wodną organizmu, wspomaga rytmy serca, pracę mięśni oraz systemu nerwowego.

No Comments

Post a Comment