58214
post-template-default,single,single-post,postid-58214,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Gatunki

Imbir można spożywać w postaci surowej lub suszonej sproszkowanej. Każdy z tych rodzajów nadaje się do innych potraw. Surowa wersja imbiru sprawdzi się w dodaniu pikantności owocom morza i tłustym mięsom. Odmiana suszona natomiast doskonała jest do słodkości.
Wyróżnia się różne gatunki imbiru, a wśród nich imbir lekarski, japoński, malajski, szerokolistny, żółty.
Imbir lekarski jest jedną z najstarszych uprawnych roślin leczniczych.

Imbir, jak już zostało częściowo wspomniane, może mieć wiele zastosowań. Może on być używany jako składnik kosmetyków (płynów, żeli, szamponów, perfum), maści i żeli leczniczych, leków na chorobę lokomocyjną, reumatyzm, alergię i choroby serca, herbatek, sosów, piwa. Może też być w postaci marynowanej, mielonej, świeżej. Wykorzystywany jest też do wyrobu wędlin i likierów, ale sprawdza się doskonale także w wielu innych potrawach.

Jak więc widać, imbir ma bardzo wszechstronne działanie. Z jednej strony nadaje charakterystyczny smak potrawom, a z drugiej ma działanie lecznicze. Jest więc swego rodzaju „smacznym lekiem”, co dla wielu wydaje się niemożliwym do zaistnienia.

No Comments

Post a Comment