62704
post-template-default,single,single-post,postid-62704,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Drenaż limfatyczny – zabieg

Drenaż limfatyczny – zabieg

Zabieg drenażu limfatycznego nie boli, a co więcej uspokaja, relaksuje, a do tego jeszcze oczyszcza organizm. Drenaż wykonuje się przeważnie przy pomocy elektrostymulacji, których celem jest pobudzenie mięśni i usprawnienie krążenia. Szereg prądów jakimi podczas drenażu traktuje się ciało działa tak, aby uwolnić i przepchnąć limfę i toksyny do węzłów chłonnych. Stamtąd przenoszone one są do organów filtrujących i wydalone razem z moczem, dlatego też drenaż działa moczopędnie. Istnieje też możliwość wykonywania drenażu ręcznie lub przy użyciu „baniek chińskich” zasysających.

Drenaż jest wykonywany na poziomie tkanki skórnej oraz podskórnej. Powinno się go wykonywać rytmicznie. Średnio pełen masaż jest wykonywany około 1h – 1h15 min. Zależy to przede wszystkim od ilości masowanych części ciała. Przykładowo brzuch powinien być masowany od 20 do 40 minut, natomiast kończyny dolne 20-30 min. By móc zobaczyć jakiekolwiek efekty należy powtarzać zabieg wielokrotnie. Pierwsze można zauważyć już po 4-6 zabiegach. Należy pamiętać, że w czasie jednego zabiegu minimum dwa razy powinny być masowane węzły chłonne. Dzięki temu lepsze jest krążenie limfy, która pomaga osiągnąć zamierzone efekty.

Przeciwwskazania

Drenaż limfatyczny jest niewskazany dla osób cierpiących na choroby skóry, zapalenie naczyń chłonnych, zakrzepicę żył głębokich. Nie powinny się jemu poddawać też osoby, u których wykryto nowotwór lub mają obrzęki powstałe wskutek ostrych zapaleń. Przeciwwskazaniem jest też podwyższona temperatura ciała, posiadanie rozrusznika serca, anemia, łuszczyca, hemofilie, miesiączka, karmienie piersią.

No Comments

Post a Comment