68545
post-template-default,single,single-post,postid-68545,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Sól morska

Sól morska 

Sól morska uzyskiwana jest z odparowanej wody morskiej. Ze względu na unikalny smak znalazła zastosowanie w kuchni śródziemnomorskiej i innych kuchniach. Szczególne uznanie wynika z zawartości dużej ilości mikroelementów. Zawiera duże ilości chloru i sodu, a także magnez, wapń, potas, siarczan, żelazo, mangan, cynk. Dzięki temu sól morska wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn i resztek przemiany materii. Ponadto poprawia wygląd cery, pomaga w leczeniu trądziku oraz „ pomarańczowej skórki”, a dodatkowo wpływa na poprawę krążenia. Stąd też zyskała miano „ białego złota”. Jest bardziej wartościowa od soli kuchennej, gdyż zawiera tylko 34% chlorku sodu, dzięki czemu jest zdrowsza.
Sól morska znalazła także zastosowanie w kosmetologii. Robi się z niej peelingi, masaże, kompresy, kąpiele, itp. Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje zabiegi na bazie soli z dna morskiego. Wcierana w ciało sól złuszcza naskórek, ujędrnia ciało, dzięki czemu skóra jest gładsza i zdrowsza.
Skład krwi i innych płynów fizjologicznych człowieka jest podobny do składu wody morskiej, stąd też naturalna, nierafinowana sól morska działa korzystniej na organizm.
W odpowiedniej dawce doskonale się komponuje z substancjami chemicznymi, zawartymi w naszym organizmie. Niedobory minerałów doprowadzają do ograniczenia właściwości regeneracyjnych komórek, a to pociąga za sobą zapadalność na choroby, trudne do zdiagnozowania.
Cała tajemnica soli morskiej tkwi w jej obróbce, tzn. nie ulega ona procesowi rafinowania, który służy oczyszczeniu lub poprawieniu wyglądu. Traci się wówczas większość składników mineralnych. Ominięcie tych procesów nadaje szczególne właściwości soli morskiej.

No Comments

Post a Comment