68006
post-template-default,single,single-post,postid-68006,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Kotlety de volailleKotlety de volaille są bardzo rozpowszechnione w polskiej kuchni. Wykonywane są z pozbawionej skóry piersi kurzej, oddzielonej od kości żebrowej z pozostawieniem części kości skrzydełkowej. Mięso po lekkim rozbiciu formułuje się w kształt wielkiego liścia szerszego od strony kości i wąskiego z przeciwnej strony. Kotlety obtacza się w mące lub panierowanej w mące, jajku i bułce. Do panierowana można użyć zmielonych orzechów zamiast bułki tartej. Sekretem kotletów volaille jest ich nadzienie. Tradycyjną wersję stanowią kotlety nadziewane masłem śmietankowym lub smakowym: ziołowym, czosnkowym, koperkowym, pietruszkowym. Jednak można używać wszelkiego rodzaju dodatków: ser, jajko, ogórki kiszone, szynka, boczek.Kotlety de volailleSkładniki:Piersi z 2 kurczaków, kostka zimnego masła, 100g mąki, 2 jajka, 100g tartej bułki,, sól.Przygotowanie 25 minutUmytą i osuszoną pierś delikatnie rozbij, uważaj by nie przerwać struktury mięsa. Mięso następnie uformuj w kształt dużego liścia i wzdłuż każdego kotleta zrób nacięcie. Lekko mieso posól z środku. Do nacięcia włóż w kształcie wałeczka łyżkę masła i zaciszniej brzegi. Jeżeli masz płaski filet mięsny i nie możesz zrobić w nim nacięcia, masło ułóż na środku, wzdłuż osi kotleta i zawiń mocno w rulon. Przygotowany kotlet panieruj w mące, jajku i tartej bułce. Kotlety początkowo smażymy na bardzo rozgrzanym maśle z każdej ze stron, rumieniąc na jasnozłoty kolor. Następnie dosmażamy na małym ogniu przez ok. 2 minuty. Podając na każdym kotlecie połóż plasterek masła i cytryny oraz gałązkę pietruszki. Podawaj najlepiej z frytkami i gotowanymi jarzynami. Przygotowanie każdego kotleta jest takie same jak opisane powyżej. Poszczególne kotlety de volaille różnią się jedynie nadzieniem, więc opisze ulubione wersje farszu.

 

Kotlety de volaille

Kotlety de volaille są bardzo rozpowszechnione w polskiej kuchni. Wykonywane są z pozbawionej skóry piersi kurzej, oddzielonej od kości żebrowej z pozostawieniem części kości skrzydełkowej. Mięso po lekkim rozbiciu formułuje się w kształt wielkiego liścia szerszego od strony kości i wąskiego z przeciwnej strony. Kotlety obtacza się w mące lub panierowanej w mące, jajku i bułce. Do panierowana można użyć zmielonych orzechów zamiast bułki tartej. Sekretem kotletów volaille jest ich nadzienie. Tradycyjną wersję stanowią kotlety nadziewane masłem śmietankowym lub smakowym: ziołowym, czosnkowym, koperkowym, pietruszkowym. Jednak można używać wszelkiego rodzaju dodatków: ser, jajko, ogórki kiszone, szynka, boczek.

Kotlety de volaille

Składniki:
Piersi z 2 kurczaków, kostka zimnego masła, 100g mąki, 2 jajka, 100g tartej bułki,, sól.

Przygotowanie 25 minut

Umytą i osuszoną pierś delikatnie rozbij, uważaj by nie przerwać struktury mięsa. Mięso następnie uformuj w kształt dużego liścia i wzdłuż każdego kotleta zrób nacięcie. Lekko mieso posól z środku. Do nacięcia włóż w kształcie wałeczka łyżkę masła i zaciszniej brzegi. Jeżeli masz płaski filet mięsny i nie możesz zrobić w nim nacięcia, masło ułóż na środku, wzdłuż osi kotleta i zawiń mocno w rulon. Przygotowany kotlet panieruj w mące, jajku i tartej bułce. Kotlety początkowo smażymy na bardzo rozgrzanym maśle z każdej ze stron, rumieniąc na jasnozłoty kolor. Następnie dosmażamy na małym ogniu przez ok. 2 minuty. Podając na każdym kotlecie połóż plasterek masła i cytryny oraz gałązkę pietruszki. Podawaj najlepiej z frytkami i gotowanymi jarzynami.

Przygotowanie każdego kotleta jest takie same jak opisane powyżej. Poszczególne kotlety de volaille różnią się jedynie nadzieniem, więc opisze ulubione wersje farszu.

 width=

 

Farsz ze szpinakiem i jakiem

Składniki: 200g uduszonego szpinaku, 1 łyżka gęstej śmietany, 1 ząbek czosnku, 1 jajko ugotowane na twardo, sól, gałka muszkatołowa.

 Szpinak wymieszaj z rozgniecionym czosnkiem, solą i gałką muszkatołową. Dodaj śmietanę i na koniec wymieszaj z posiekanym jajkiem.

 

Farsz z wątróbki

Składniki: 100g drobiowej lub gęsiej wątróbki, 1 żółtko, 1 łyżka masła, 25 ml madery, sól, pieprz.

Wątróbkę umyj, oczyść z błonek i żyłek. Zmiel na drobnym sitku. Da masy wątrobowej dodaj żółtko, masło i maderę i dokładnie wymieszaj. Dopraw solą i pieprzem do smaku.

Farsz z cielęciny 

Składniki: 150g mielonej cielęciny, 1 żółtko, 1 łyżka śmietany, posiekany koperek, sól, pieprz.

Mielone mięso wymieszaj dokładnie z żółtkiem i śmietaną. Dopraw przyprawami, a na koniec dodaj koperek.

 

No Comments

Post a Comment