67989
post-template-default,single,single-post,postid-67989,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

ciasto na naleśniki

 

Ciasto naleśnikowe powinno mieć konsystencję gęstej śmietany, aby rozlewało się równą warstwą na dnie patelni. Po wymieszaniu składników odstawia się ciasto na 30 minut. Ma wówczas mniejszą tendencję do przywierania do dna podczas smażenia naleśników. Podobnie przyrządza się ciasto naleśnikowe do obtoczenia kawałków jarzyn, grzybów i mięsa, które następnie smaży się w głębokim tłuszczu.

Do przygotowania ciasta naleśnikowego można używać różnych rodzajów mąki pszennej, gryczanej, mieszanki mąki pszennej z tzw. mąką kompletną lub z dodatkiem otrąb. Im mniej mąki, tym cieńsze naleśniki.
Płynem do przyrządzenia ciasta naleśnikowego może być mleko, woda i piwo. Używa się też śmietanki, samej lub wymieszanej z mlekiem. Do ciasta naleśnikowego można dodać masło sklarowane lub masło z oliwą albo samej oliwy. Naleśniki nie są wtedy suche. Do ciasta na naleśniki, które będą miały farsz słony, używa się oliwy, a z farszem słodkim – masła. Do ciasta naleśnikowego można dodać także różnego rodzaju posiekane świeże zioła: zieloną pietruszkę, szczypiorek, koperek, bazylię, tymianek, kolendrę lub estragon.

Naleśniki można przyrządzać zarówno na słodko jak i na pikantnie i ostro, zależy to już tylko wyłącznie od nas, co dodamy do ciasta i co będzie potem zawierał farsz w naleśniku.

No Comments

Post a Comment