67772
post-template-default,single,single-post,postid-67772,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

baranina

 

Baranina ma bardzo specyficzny zapach i należy dokonać specjalnych zabiegów i starannego przygotowania, aby smakowała wybornie. Wybierając baraninę, należy uważać, żeby mięso było mocno czerwone z białym tłuszczem. Za najdelikatniejsze uważa się mięso z jagniąt karmionych wyłącznie mlekiem, a także z rocznych owiec i skopów, czyli kastrowanych baranów. Baranina ma dużą ilość błon i ścięgien oraz warstwę tłuszczu zwanym łojem. Do pieczenia usuwa się nadmiar tłuszczu, zostawiając tylko cieniutką warstwę zapobiegającą nadmiernemu wysychaniu mięsa. Mięso najlepiej dojrzewa w kwaśnych zalewach, nadających jej posmak dziczyzny. Na pieczeń najlepiej nadaje się comber i udziec. Przed pieczeniem należy pamiętać, aby mięso, zbejcowac czyli zamarynować. Skruszałe mięso nie tylko staje się bardziej kruche, ale również dużo szybciej się piecze i jest dużo smaczniejsze. Comber składa się z trzech rodzajów mięsa. Przygotowując comber do pieczenia, po wycięciu z niego nadmiaru tłuszczu najlepiej jest wyjąc kość, po czym wetrzeć w mięso wymieszane z oliwa zioła. Baranina również doskonale smakuje z wszelkimi potrawami z ryżem i kaszami. Połączenie ryżu i baraniny jest często spotykane z potraw kuchni arabskiej, bałkańskiej, irańskiej i indyjskiej. Przyprawy dobrze dobrane dodają smaku i nadają potrawom specyficzny charakter.

Baranina to mięso nadające się do różnego rodzaju potraw, należy tylko próbować i wykorzystywać ją w naszej kuchni. Podane niżej przepisy powinny zachęcić do korzystania i używania baraniny.

 

No Comments

Post a Comment