67690
post-template-default,single,single-post,postid-67690,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Rodzaje kredytów

Rodzaje kredytów

Kredyt jest w pewnym sensie rodzajem pożyczki, jaką bank może zaproponować swoim klientom. Należy dodać, że znany był już w starożytności, jednak funkcje jakie spełniał kiedyś bardzo różnią się od tych jakie spełnia teraz.

Kredyty możemy podzielić na:

1. Kredyty zabezpieczone do nich zaliczamy przede wszystkim pożyczki hipoteczne oraz kredyty mieszkaniowe. W ich przypadku formą zabezpieczenia jest mieszkanie bądź dom, pod którego zastaw został wzięty kredyt. W ten sposób bank zabezpiecza się przed niewypłacalnością kredytobiorcy. Gorzej jest z tymi klientami, którzy nie spłacają kredytu na czas, bądź w ogóle ich nie spłacają, ponieważ w takiej sytuacji bank może wziąść nieruchomość jako formę spłaty zadłużenia.

2. Kredyty niezabezpieczone, czyli inaczej kredyty gotówkowe na dowolny cel. W ich przypadku, bank nie wymaga od klienta żadnej formy zabezpieczenia ani tym bardziej poręczycieli. Wystarczy tylko dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach i drugi dokument tożsamości i już można spisywać umowę kredytową.

Każdy kredyt posiada dwa rodzaje oprocentowania:

1. Oprocentowanie rzeczywiste jest tym oprocentowaniem, które faktycznie spłaca klient, w jego skład wchodzą: prowizja za uruchomienie kredytu, oprocentowanie nominalne, opłata administracyjna oraz marża.

2. Oprocentowanie nominalne jest nazywane oprocentowaniem początkowym i praktycznie nie ma żadnego znaczenia dla klienta, inna sytuacja jest w przypadku oprocentowania rzeczywistego.

W obecnych czasach jest kilka rodzai kredytów bankowych, wszystko zależy od naszych potrzeb. Kredyty bankowe dla wielu ludzi sa jedynym mozliwym sposobem na zrealizowanie swoich marzeń jak i planów. Przed wzięciem kredytu warto jest się dowiedzieć wszytskiego na temat oprocentowania. Należy zwrócić swoją uwagę nie tylko na oprocentowanie nominalne ale przede wszystkim na oprocentowanie rzeczywiste. Pierwsze z nich ukazuje nam oprocentowanie kwoty głównej naszej pożyczki czy kredytu, natomiast to drugie odzwierciedla ostateczny jego koszt.

No Comments

Post a Comment