66659
post-template-default,single,single-post,postid-66659,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Porady

Klient przychodzi do instytucji w której zamierza się zadłużyć.

Przedstawia dowód osobisty, a doradca bankowy sprawdza jego wiarygodność w BIK-u i jeżeli wszystko jest w porządku przedstawia mu ofertę kredytową.

Gdy klient po zapoznaniu się z ofertą jest nią nadal zainteresowany, doradca podpisuje z nim umowę o pożyczkę gotówkową.

Po podpisaniu umowy w ciągu 1 bądź 2 dni pieniądze zostają przelane na konto klienta wskazane w umowie.

W przypadku firm lichwiarskich sytuacja przebiega podobnie, z tą tylko różnicą, że doradcy takich firm nie mają możliwości sprawdzenia klienta w Biurze Informacji Kredytowej.

Mają za to możliwość, sprawdzenia czy pożyczkobiorca był już kiedyś klientem ich firmy i jeżeli tak, to czy dobrze spłacał pożyczkę.

Po podpisaniu umowy, którą najczęściej podpisuje się w domu klienta, klient może sobie wybrać, czy chce spłacać pożyczkę w ratach tygodniowych, dwutygodniowych bądź miesięcznych.

Jest to ważne, ponieważ w celu spłaty zadłużenia, klient nie musi robić przelewów na konto, tylko przychodzi do jego domu doradca w celu uregulowania wyżej wymienionego długu.

W przypadku pożyczek zaciągniętych u osób prywatnych, wierzyciel spisuje dane z dowodu osobistego pożyczkobiorcy, aby w razie jego niewypłacalności mógł w tym celu udać się do niego do domu.

 

No Comments

Post a Comment