67592
post-template-default,single,single-post,postid-67592,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

najtańszy kredyt hipoteczny

Dla osoby, która pierwszy raz będzie kupować dom lub mieszkanie wybranie najtańszego kredytu hipotecznego może być trudne.

Aby znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny nie wystarczy dokładne zapoznanie się z dostępnymi we wszystkich bankach ofertami, ale również poznanie podstawowych zasad, które rządzą rynkiem kredytów hipotecznych.

W wybraniu najlepszego i najtańszego kredytu pomóc mogą kalkulatory kredytów hipotecznych oraz spotkanie z doświadczonym i niezależnym doradcą kredytowym. Należy jednak pamiętać, że nie każdy doradca proponuje darmową pomoc.

Jednocześnie wybierając kredyt nie warto kierować się sugestiami rodziny lub znajomych. Związane jest to z tym, że dla każdego najtańszy kredyt hipoteczny oferuje inny bank. Wynika to z tego, że każda instytucja bankowa preferuje inny profil klienta i to właśnie takiej osobie zaproponuje kredyt na najkorzystniejszych warunkach.

Na początku należy porównać dostępne oferty albo spróbować dopasować kredyt do swoich zarobków oraz comiesięcznych wydatków (można skorzystać z pomocy doradcy kredytowego). Trzeba pamiętać, że każdy kredyt jest inny i należy go dopasować do indywidualnych potrzeb. Nie istnieje w związku z tym coś takiego jak jeden najlepszy oraz najtańszy kredyt hipoteczny. Szukając optymalnej oferty należy zwrócić uwagę na:

  • wysokość oprocentowania kredytu,

  • wysokość marży banku za udzielenie kredytu,

  • wysokość opłat za ewentualne przewalutowanie,

  • wysokość opłat za wcześniejsze spłacenie kredytu,

  • inne opłaty banku, które mogą w jakiś sposób wpłynąć na wysokość raty.

Trzeba zauważyć, że niezależnie od tych elementów, bank może zażadać różnych ubezpieczeń i zabezpieczeń kredytu. Do najczęstszych ubezpieczeń kredytobiorcy zalicza się ubezpieczenie od utraty pracy lub zdrowia. Oprócz tego popularne są tak zwane zabezpieczenia przejściowe. Takie zabezpieczenia ustalane w sytuacji, gdy zaciągany jest kredyt na budowę domu i zabezpieczeniem kredytu jest szacowana wartość wybudowanego już domu. W takim wypadku do comiesięcznej raty będzie doliczona specjalna opłata, która ma zmniejszyć ryzyko banku.

Tak jak wcześniej było wspomniane, kolejnym kosztem związanym z kredytem jest ubezpieczenie. Takie ubezpieczenie nie tylko jest dobrym rozwiązaniem dla banku, ale przede wszystkim dla samego kredytobiorcy, który będzie mógł spać spokojnie. Aby obniżyć koszty związane z ubezpieczeniem warto samodzielnie poszukać najlepszego u brokerów kredytowych lub w różnych agencjach ubezpieczeniowych. Wynika to z faktu, że zazwyczaj ubezpieczenia, które oferują banki są dość drogie.

Oprócz tego należy pamiętać o tym, że banki inaczej też patrzą na swoich stałych klientów oraz na osoby, które pojawiły się pierwszy raz w ich progach. Bardzo często również warunkiem przyznania kredytu hipotecznego jest posiadanie konta w danym banku (rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego) lub/ oraz korzystanie z innych produktów bankowych. W związku z tym należy również spojrzeć na koszty związane z prowadzeniem konta, bankowością elektroniczną czy też korzystaniem z karty bankomatowej i kredytowej. Ceny tych usług są różne, w zależności od banku. W niektórych z tych produktów bankowych można korzystać za darmo, a w niektórych trzeba płacić nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

No Comments

Post a Comment