67505
post-template-default,single,single-post,postid-67505,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Porady

Klient zainteresowany kredytem, przychodzi do oddziału banku, bądź dzwoni na infolinię bankową w celu uzyskania informacji na temat tego produktu. Gdy warunki kredytowe przedstawione przez doradcę mu odpowiadają, następuje spisanie wniosku kredytowego. Na tymże wniosku klient ma obowiązek złożyć swój podpis niezbędny do zweryfikowania go w Biurze Informacji Kredytowej oraz w Związku Banków Polskich. W Biurze Informacji Kredytowej doradca ma możliwość sprawdzić całą historię kredytową klienta, czyli jak spłacał kredyty oraz pozostałe zobowiązania w innych bankach. Związek Banków Polskich posiada tak zwaną czarną listę, na którą trafiają klienci, którzy nie spłacają w ogóle zobowiązań wobec innych banków.

Taki klient, nie ma szans na dostanie kredytu w żadnym banku, natomiast w przypadku nie za dobrej historii w BIK-u bank może jeszcze udzielić takiemu klientowi pożyczki, ale to wszystko zależy od tego jak zła jest jego historia.

Po sporządzeniu wniosku i oczywiście po otrzymaniu pozytywnej opinii w dziale weryfikacji, doradca, informacją zwrotną w systemie otrzymuje ofertę indywidualną tylko dla danego klienta. Zawiera ona takie informacje jak: maksymalna kwota kredytu, oprocentowanie oraz okres kredytowania minimalny i maksymalny.

Jeżeli klient zgadza się na zaproponowane warunki, to wtedy doradca sporządza z nim umowę kredytową. Do podpisania umowy, oprócz dowodu osobistego, klient musi dostarczyć dokumenty wymagane w zależności od jego profilu. Po podpisaniu umowy w przeciągu krótkiego czasu, pieniądze zostają przelane na wskazane przez kredytobiorcę w umowie, konto bankowe. Na umowie kredytowej zawarte są oprócz oczywiście danych personalnych, takie informacje jak: kwota kredytu, okres kredytowania, oprocentowanie i termin spłaty miesięcznych rat.

No Comments

Post a Comment