65230
post-template-default,single,single-post,postid-65230,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

To lekarz stwierdza, na który typ zapalenia opłucnej cierpimy. W tym celu zalecane jest prześwietlenie klatki piersiowej, które jest pomocne w określeniu, czy w klatce piersiowej występuje płyn bądź niebezpieczne zmiany. Każdy typ zapalenia leczymy w inny sposób. W przypadku gdy chorujemy na suche zapalenie, leczenie przebiega głównie na zastosowaniu środków o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowym. Natomiast gdy cierpimy na zapalenie wysiękowe, będziemy musieli mieć odsysanie zalegającego płynu w płucach. Zabieg ten polega na znieczuleniu miejscowym pacjenta, wprowadzana jest w jamę opłucną igła dzięki, której następuje odciąganie płynu. Pobierany jest nawet litr płynnej substancji. Może również dojść do zakażenia w przypadku ropniaka. Stosowane jest wówczas leczenie za pomocą silnych antybiotyków.

 

Zapaleniom opłucnej możemy odpowiednio zapobiegać. Stosujemy rehabilitacyjną gimnastykę oddechową. Można również wykonywać głębokie pojedyncze wdechy. Należy jak najszybciej poddać się odpowiedniemu badaniu.

 

No Comments

Post a Comment