69626
post-template-default,single,single-post,postid-69626,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Zakrzepica – objawy

Wpisy na forum o objawach zakrzepicy

 

Na forach internetowych możemy spotkać wiele rozmów na temat – zakrzepica objawy. Jak można wyczytać z wpisów na forum, wielu internautów słyszało o tej chorobie, ale niestety nie wiedzą jakie są jej objawy. Jednak dzięki wiedzy niektórych internautów dowiadujemy się, że Zakrzepica często przebiega bezobjawowo lub też objawy jakie jej towarzyszą są na tyle lekkie, że nie budzą niepokoju. Nie oznacza to bynajmniej, że można ją zbagatelizować. Zakrzepica, gdy już zaatakuje potrafi uśmiercić człowieka w kilka sekund.

Forumowiczka „Małgorzata” napisała, że najczęstszymi objawami zakrzepicy są:

  • tkliwość uciskowa (dotyczy 78% pacjentów ze zdiagnozowaną zakrzepicą),

  • ból spoczynkowy ( dotyczy 75% pacjentów ze zdiagnozowaną zakrzepicą),

  • obrzęk spowodowany najczęściej w obwodowej części kończyny ( dotyczy 45% pacjentów ze zdiagnozowaną zakrzepicą),

  • poszerzenie żył powierzchniowych ( dotyczy 25% pacjentów ze zdiagnozowaną zakrzepicą),

  • zasinienie skóry,

  • zaczerwienienie skóry,

  • podwyższona temperatura ciała.

Forumowiczka „Jagna” dodała, jako ciekawostkę informację, że zakrzepica może w zasadzie zaatakować każdego z nas. Niemniej jednak istnieją grupy pacjentów tzw. podwyższonego ryzyka, u których prawdopodobieństwo zapadnięcia na chorobę zakrzepowo-zatorową jest znacznie wyższe. Zdaniem „Jagny” do grupy podwyższonego ryzyka zaliczyć możemy między innymi pacjentów poddawanych różnego rodzaju zabiegom ortopedycznym. Słaby przepływ krwi spowodowany unieruchomieniem może doprowadzić do pojawienia się zakrzepów. Dlatego też zaleca się stosowanie u tych pacjentów profilaktyki przeciwzakrzepowej polegającej na podawaniu odpowiednich leków. Podobno do grupy wysokiego ryzyka zaliczane są także kobiety będące w ciąży lub w połogu. Niebezpieczne jest także długotrwałe (przekraczające 6 godzin) siedzenie w samolocie, samochodzie, autobusie czy innym środku komunikacyjnym. Jeśli często podróżujesz pamiętaj, aby raz na jakiś czas wykonać kilka prostych ćwiczeń poprawiających krążenie. Możesz np. wykonać kilka przysiadów czy rozciągnąć się.

No Comments

Post a Comment