63849
post-template-default,single,single-post,postid-63849,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie wysypki

Leczenie wysypki

Czasami da się zapobiec pojawieniu się wysypki. W tym celu należy unikać czynników, które mogą wywołać uczulenie. W związku z tym alergicy powinni rozpocząć odpowiednią terapię. Jeśli przyczyną tej dolegliwości są infekcje, to w takiej sytuacji wysypki można uniknąć jedynie przez zapobieganie chorobom infekcyjnym.

 

W wypadku swędzącej oraz obejmującej duży obszar ciała wysypki, której powód jest nam znany, ulgę mogą przynieść następujące rzeczy:

  •     chłodny prysznic,
  •     powstrzymanie się od drapania i tarcia skóry,
  •     użycie leku który złagodzi swędzenie.

Gdy występuje swędząca wysypka na niewielkim obszarze skóry, można użyć środków zmniejszających swędzenie, takich jak: kremy, żele lub leki. Zanim jednak się kupi odpowiednie preparaty, to warto skonsultować się wcześniej z lekarzem lub farmaceutą. Należy również wybierać takie środki, które nie będą wywoływać wysypki, np. z powodu alergii na któryś ze składników.

Jednakże nie warto leczyć się na własną rękę, gdyż stan może ulec pogorszeniu. Czasem jakaś maść może przynieść przejściową poprawę, lecz za jakiś czas choroba staje się trudniejsza do rozpoznania i leczenia. Gdy wystąpią choroby zakaźne, ważne jest by właściwie je rozpoznać. Dlatego podczas wysypki, zwłaszcza wtedy, gdy towarzyszy jej gorączka lub nie ustępuje po kilku dniach, koniecznością staje się wizyta u lekarza. On wykonując badania oraz przeprowadzając wywiad, ustali przyczynę zmian skórnych oraz zastosuje odpowiednie leczenie.

No Comments

Post a Comment