61092
post-template-default,single,single-post,postid-61092,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Co zrobić, aby włosy nie wypadały?

Aby móc zahamować proces wypadania włosów, należy w pierwszej kolejności określić źródło, które jest za to odpowiedzialne. Przyczynę wypadania włosów najlepiej należy ustalić z lekarzem dermatologiem. Jeżeli mieszki włosowe są zdrowe, to włosy które wypadły zapewne odrosną. Możemy zacząć kurację sami w domu i wzmacniać włosy dobrą dietą, ziołami i tabletkami witaminowymi. Dobre rezultaty przynosi łykanie witaminy H – biotyny lub wyciągu ze skrzypu polnego.

Na wypadające, słabe i zniszczone włosy, doskonałym preparatem jest także olejek rycynowy.

Leczenie wypadania włosów jest bardzo ciężkie. Pozytywne wyniki osiąga się tylko wtedy gdy lekarz, a zwłaszcza pacjent, okazują dużą cierpliwość oraz siłę woli. Zasady postępowania są podobne, jak przy łojotokowym zapaleniu skóry:

– przebywanie na powietrzu,

– regularny tryb życia,

– przyjmowanie zestawów witamin.

Wypadanie włosów ogranicza wcieranie soku z czarnej rzodkwi. Jeżeli chodzi o leczenie wypadania włosów, skuteczne jest naświetlanie włosów lampą kwarcową. Zazwyczaj włosy naświetla się przez okres 2 minut, sczesując wszystkie na twarz i przekładając je na przód głowy, oraz na tył głowy. Zabieg może być niebezpieczny dla oczu, dlatego konieczne jest aby chronić je przed promieniowaniem. Przy kolejnych naświetlaniach zwiększa się dawkę stopniowo o 1 minutę, tak aby w końcowym etapie dojść do 8 minut. Naświetlanie zaleca się przeprowadzać co drugi dzień. Kuracja obejmuje średnio około 20 seansów, powtarzanych raz na kwartał.

W leczeniu miejscowym wypadania włosów zaleca się przyjmowanie środków wywołujących rozszerzenie naczyń krwionośnych. Ich działanie wywołuje dużo lepsze ukrwienie cebulek włosowych a także ogranicza wypadanie włosów. W skład tego rodzaju środków wchodzą:

  • rezorcyna,
  • rezorcyna,
  • kwas salicylowy,
  • siarka.

W związku z charakterem tychże środków medycznych, zgodę na ich użycie musi wyrazić lekarz dermatolog.

No Comments

Post a Comment