58552
post-template-default,single,single-post,postid-58552,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Leczenie

Dalekowzroczność leczy się poprzez noszenie okularów zaopatrzonych w soczewki zbierające, działające jak szkła powiększające.

Krótkowzroczność natomiast korygowana jest okularami z soczewkami rozpraszającymi lub noszeniem szkieł kontaktowych rozpraszających (tzw. menisków wklęsłych).

Daltonizm jest z reguły wadą wzroku nieuleczalną. Jeżeli jednak cierpi się na tzw. daltonizm częściowy pojawiła się szansa na jego wyleczenie przy pomocy specjalnych soczewek kontaktowych. Niesie to za sobą jednak sporo trudności, zwłaszcza z dobraniem odpowiednich soczewek do indywidualnej osoby. Nie spotyka się bowiem dwóch identycznych przypadków daltonizmu. Każdy człowiek inaczej widzi barwy. Dlatego też stosowanie tych soczewek poprzedzone musi być długimi badaniami i poniesieniem wysokich kosztów. Ciągle prowadzone są badania nad możliwościami leczenia daltonizmu i wciąż na ten temat pojawiają się nowe teorie, dlatego być może za jakiś czas zostanie wynaleziona skuteczna i niedroga metoda walki z tą wadą.

Astygmatyzm wyrównuje się specjalnymi szkłami, tzw. cylindrycznymi, dodawanymi do szkieł sferycznych korygujących nad- i krótkowzroczność.

 

No Comments

Post a Comment