62760
post-template-default,single,single-post,postid-62760,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Leczenie

Aby ustrzec się przed użądleniem zaleca się noszenie grubych skarpet oraz wysokich butów. Małe dzieci nie powinny bawić się w pobliżu kontenerów ze śmieciami i miejsc, gdzie jest dużo krzewów i drzew. Musimy także pamiętać o umyciu owoców oraz o tym, że jaskrawe ubrania, kosmetyki i pot bardzo przyciągają owady. W przypadku, gdy w pobliżu pojawią się pszczoły powinniśmy oddalić się od nich nie wykonując gwałtownych ruchów. Dobrze działają również środki, które odstraszają owady.

Tragiczne skutki może spowodować użądlenie przez skorpiona. Można spotkać go wśród kamieni i skał, gdzie bywa ciepło i sucho. W związku z tym nie powinno podnosić się kamieni – mogą pod nimi  ukrywać się skorpiony.

Kleszcze żyją głównie na terenach wilgotnych i zalesionych, często możemy je spotkać na zwierzętach,  gdyż przyczepiają się do sierści albo skóry. Gdy zauważymy kleszcza na skórze psa czy kota należy przetrzeć to miejsce spirytusem, nie wolno go odrywać, ponieważ głowa kleszcza może pozostać w skórze i spowodować wiele szkód.

Meduzy żyją najczęściej w wodach przybrzeżnych. W związku z tym zaleca się unikanie tych miejsc. Natomiast jadowite ryby zagrażają głównie nurkom, gdyż zamieszkują głębiny.

W przypadku ukąszenia i użądlenia należy natychmiast zwrócić się o pomoc do lekarza. Zaleca się jednak udzielnie poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Choremu potrzebny jest spokój i odpoczynek, a miejsce po użądleniu można przemyć wodą, aby usunąć jad. Żądło zaś trzeba usunąć ze skóry przy użyciu wysterylizowanej pęsety.

No Comments

Post a Comment