60281
post-template-default,single,single-post,postid-60281,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

usg ciąża

Zazwyczaj, lekarz nie zleca specjalnego przygotowania do badania ultrasonograficznego. Może jedynie poprosić cię, byś przed tym wypiła od 4 do 6 szklanek wody i starała powstrzymać się od oddania moczu, aż do zakończenia badania. Pomoże mu to w uzyskaniu lepszego wizerunku dziecka. Badanie potrwa ok. 30 minut, poczym będziesz mogła przebrać się i omówić z lekarzem uzyskane wyniki. Tak jak wszystkie inne testy, badanie USG nie jest wolne od ewentualnych błędów lub pominięć. Możliwe jest, by nie wykryło problemu, jeśli on istnieje, lub sugerowało, że nie jest on tak istotny, jak w rzeczywistości.

 width=

Nieprawidłowe wyniki USG mogą być spowodowane niektórymi z następujących warunków:
Wady wrodzone, [[ciąża pozamaciczna|1339]], [[ciąża mnoga|1211]], wewnątrzmaciczne opóźnienia płodu, problemy z pozycją dziecka w macicy, mała ilość płynu owodniowego, zbyt duża ilość płynu owodniowego  (wielowodzie), przedwczesne oddzielenie się łożyska, problemy z jajnikami, lub miednicą.

Choć badanie USG wykonuje się z reguły w 20 tygodniu ciąży, niektóre ośrodki mogą przeprowadzać je już między 13, a 14 tygodniem, zwłaszcza jeśli stwierdza się ryzyko zespołu Downa, bądź innych nieprawidłowości wrodzonych.

No Comments

Post a Comment