58540
post-template-default,single,single-post,postid-58540,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Trądzik różowaty – leczenie

Trądzik różowaty – leczenie

Trzeba przyznać, że leczenie trądziku różowatego do najłatwiejszych nie należy. Czasami nawet długotrwała kuracja nie przynosi poprawy.

Leczenie trądziku różowatego polega w dużej mierze na specjalnej farmakoterapii prowadzonej przez dermatologa. Aby uzyskać widoczną poprawę konieczne jest również wyeliminowanie lub zmniejszenie czynników, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju choroby.

Należy wspomnieć, że dla osób, które mają trądzik różowaty leki są tak naprawdę jedyną szansą na poprawę wyglądu. Dermatolodzy stosują dwie metody leczenia: leczenie zewnętrzne oraz leczenie doustne. Leczenie zewnętrzne polega na stosowaniu na chorą skórę specjalnych kremów, roztworów oraz past zawierających odpowiednie antybiotyki, ichtiol lub metronidazol. Leczenie doustne to nic innego jak podawanie antybiotyków i retinoidów. Warto również zauważyć, że widoczną poprawę przynosi usunięcie z organizmu wszystkich czynników patogennych. Przykładowo u wielu osób z trądzikiem różowatym występuje bakteria Helicobacter Pylori. Jej wyeliminuje bardzo szybko może wspomóc działanie farmakoterapii i przynieść widoczne efekty.

Bardzo często w leczeniu tej choroby stosuje się metody mechaniczne, np. elektrokoagulację lub laseroterapię.

Osoby zmagające się z tą odmianą trądziku powinny stosować ochronę przeciwsłoneczną, wyeliminować z diety alkohol, pikantne potrawy i gorące posiłki. Ważne jest też unikanie sytuacji stresowych. Muszą także regularnie odwiedzać dermatologa.

Osoby, które cierpią na to schorzenie muszą pamiętać, że na trądzik różowaty leki nie mogą mieć w swoim składzie sterydów, ponieważ one powodują rozrost zmian skórnych. Obecnie leki na tę chorobę są dostępne w każdej aptece. Jednak przed korzystaniem z któregokolwiek należy wcześniej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Najlepiej, aby leki na trądzik różowaty były przepisane przez dermatologa.

No Comments

Post a Comment