66728
post-template-default,single,single-post,postid-66728,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

soczewki progresywne

Tak jak się starzejemy, wiek naszych oczu także ulega zmianie, przez co w miarę upływu czasu stają się one coraz słabsze. W celu korekcji tzw. starczowzroczności oraz innych zaburzeń akomodacji wykorzystuje się soczewki progresywne, stosowane zarówno w okularach korekcyjnych, jak i szkłach kontaktowych. Sposób ich wykonania zakłada możliwość patrzenia zarówno z bliska, jak i daleka oraz na odległości pośrednie.

Soczewki progresywne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zwykły nosić dwie pary okularów – do czytania i do dali – oraz tych, którzy stosowali, lub stosują okulary dwuogniskowe.

W celu dobrania odpowiednich soczewek odwiedź swojego optyka, który ustali jakiego powiększenia będą wymagać okulary. Soczewki progresywne zwykle składają się z 3 różnych stref, a w zależności od nasilenia problemu, strefy te mogą być duże lub małe. Jeśli na przykład, potrzebujesz takich soczewek do korzystania z komputera, strefa pośrednia, która znajduje się w centrum okularu, może być większa niż w pozostałych dwóch. Lekarz dokładnie omówi z tobą tę kwestię.

Typowe soczewki progresywne mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak szkło, plastik, czy poliwęglan. Soczewki fotochromowe zdolne są zmieniać kolor obiektywu, w zależności od światła słonecznego, a tym samym mogą automatycznie przekształcić się w okulary przeciwsłoneczne.

Dostosowanie się do soczewek progresywnych może potrwać kilka dni. Upewnij się, że miejsce w którym dokonujesz, bądź będziesz dokonywać zakupu umożliwia wymianę soczewek po kilku dniach noszenia, na inne, jeśli poprzednie nie spełniałyby swoich funkcji.

No Comments

Post a Comment