58299
post-template-default,single,single-post,postid-58299,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Skoki ciśnienia – leczenie

Skoki ciśnienia – leczenie

Aby zapobiec lub zmniejszyć objawy skoków ciśnienia tętniczego krwi, należy zadbać o swoje zdrowie i zmienić dotychczasowy sposób życia. Należy przede wszystkim unikać stresu, starać się o spokój w swoim otoczeniu, prowadzić aktywny styl życia, przestrzegać diety, zadbać o niski poziom cholesterolu.

Osoby, u których skoki ciśnienia występują dość często i utrzymują się przez dłuższy czas, powinny niezwłocznie udać się do lekarza, który zleci odpowiednie leczenie farmakologiczne. Szczególnie niebezpieczne są skoki ciśnienia u kobiet w ciąży.

Z powodu niedotlenienia mózgu może dojść nawet do omdlenia. Wtedy można już tylko liczyć na pomoc obecnych z nami osób. Z tego powodu też nie tylko osoby mające problem z ciśnieniem powinny wiedzieć jak się zachować w takiej sytuacji. Podstawową czynnością jest otwarcie okna (jeśli sytuacja miała miejsce w pomieszczeniu zamkniętym), rozpięcie kołnierzyka, aby osoba poszkodowana mogła swobodnie oddychać oraz ułożenie osoby tak, aby ich nogi były nieco wyżej niż głowa lub też aby głowa znajdowała się pomiędzy kolanami. Gdy osoba taka dojdzie do siebie podajemy coś chłodnego do picia.

Dobrze jest aby każdy z nas znał normy ciśnienia, które nie wskazują na nic niepokojącego. Jeśli wartość ciśnienia przekracza 139/89 mmHg, nie powinniśmy zwlekać i niezwłocznie udać się do kardiologa gdyż w takim wypadku musimy być pod jego stałą kontrolą. Gdy jest niższa niż 90/60 mmHg mamy niedociśnienie.

No Comments

Post a Comment