63585
post-template-default,single,single-post,postid-63585,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Rzęsistkowica

Internauci o rzęsistkowicy

 

 

Na jednym z forum „młoda kobieta” pytała pozostałe użytkowniczki o rzęsistkowicę. Jak pisze internautka jest załamana całą diagnozą. Jakieś dwa tygodnie temu po zdiagnozowaniu choroby miała przepisane doustne antybiotyki oraz czopki, które nie dały żadnych efektów.

 

Forumowiczka „ Agniecha” napisała, że kiedyś też miała taką sytuację. Pierwszy lekarz przepisał jej leki, a nawet nie miała pobieranego wymazu w celu potwierdzenia diagnozy. Efektów leczenia nie było, bo i skąd. Po zmianie lekarza, zrobieniu odpowiednich badań oraz stosowania właściwej kuracji cały problem zniknął. „Agniecha” pisze, że leczeniu musiał się poddać również partner. Ważne było również używanie świeżych lub nowych przyborów toaletowych i ręczników oraz unikanie picia alkoholu podczas kuracji.

 

Inna internautka „Patti”pytała użytkowniczki o objawy rzęsistkowicy. Z uzyskanych odpowiedzi można dowiedzieć się, że symptomami zarażenia się rzęsistkiem są:

  • dolegliwości bólowe i pieczenie przy ujściu pochwy oraz podczas stosunków seksualnych lub oddawania moczu,

  • pojawienie się nieprzyjemnie pachnącej żółtawej lub zielonkawej wydzieliny z pochwy,

  • pieczenie, podrażnienie lub pobolewanie w okolicach krocza, sromu oraz ud;

  • u mężczyzn stan zapalny lub podrażnienie na końcu penisa i wydzielina z cewki moczowej.

„aldona” biorąca udział w dyskusji potwierdza wszystko, co pisały poprzedniczki. Kobieta pisze, że rzęsistkowica jest rozpoznawana na podstawie obrazu mikroskopowego, w którym stwierdza się żywe pierwotniaki oraz wyników badań laboratoryjnych wymazu z cewki moczowej lub wydzieliny z pochwy. Z tego powodu, że osoby ze stwierdzoną rzęsistkowicą są bardziej narażone na inne choroby przenoszone drogą płciową, to lekarz może zalecić przeprowadzenie testów na rzeżączkę, kiłę, chlamydiozę lub obecność wirusa HIV.

 

No Comments

Post a Comment