69357
post-template-default,single,single-post,postid-69357,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Premenopauza

Wypowiedzi forumowiczów o premenopauzie

 

 

Premenopauza to pierwsze objawy przekwitania, będące częstym tematem na forach internetowych. Jak możemy się dowiedzieć, czytając fora internetowe organizm każdej kobiety zachowuje się inaczej, dlatego u jednych pań początki przekwitania możemy zauważyć już w wieku 40. lat, u innych dopiero u końca piątej dekady życia. Jednym z pierwszych przejawów wejścia w okres premenopauzy są zmiany w długości cyklów menstruacyjnych. Związane jest to z zachodzącymi w naszym organizmie przemianami na poziomie wydzielania hormonów rozrodczych. Innymi objawami wynikającymi z mniejszej produkcji hormonów są nagłe uderzenia gorąca, rozdrażnienie i kłopoty ze snem.

Jak napisała „Magdusia z gdańska”, Nie każdy lekarz powiąże te symptomy z menopauzą, szczególnie, gdy ma do czynienia z młodą, czterdziestoletnią pacjentką. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby każda kobieta nauczyła się obserwować swój organizm. O wchodzeniu w okres przekwitania, mogą świadczyć krótsze lub znacznie dłuższe niż zwykle okresy krwawienia. Podobnie rzecz się ma z upławami, ich objętość może się zmniejszyć, pozostać bez zmian lub być obfitsza. Jedyną pewną rzeczą jest, że z czasem cykle miesiączkowe staną się coraz dłuższe, aż stopniowo zanikną.

Zdaniem „wrocławianki”, czas wchodzenia w menopauzę trwa kilka lat, dlatego istotne jest, aby obserwować zaburzenia krwawienia oraz zmiany w naszym codziennym zachowaniu, dzięki czemu w porę można złagodzić niepożądane objawy premenopauzy. Nie ma ściśle określonego terminu wejścia w okres menopauzy. Przebiega ona również z różnym nasileniem objawów. Jedne panie cierpią z powodu bezsenności i gwałtownych uderzeń gorąca, inne łagodnie przechodzą w wiek dojrzały. Należy jednak wspierać swój organizm w zachodzących przemianach. Dyskomfort towarzyszący niektórym symptomom przekwitania może mieć ujemny wpływ na standard życia i funkcjonowania. Jest to również proces bardzo wyczerpujący dla organizmu, o który warto wówczas szczególnie zadbać. Kobiety nie powinny wahać się rozmawiać z ginekologiem otwarcie o swoich podejrzeniach, co do wejścia w okres klimakterium i podjąć odpowiednie kroki, by spokojnie przejść przez ten ważny etap życia.

No Comments

Post a Comment