63989
post-template-default,single,single-post,postid-63989,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Zaburzenia owulacji są w większości przypadków powodem niepłodności u kobiet. Jeżeli kobieta współżyje regularnie bez antykoncepcji ze swoim partnerem przez okres 12 miesięcy i nie może zajść w ciąże, może oznaczać to to, że jej owulacja prawdopodobnie nie przebiega prawidłowo.

Diagnostyka owulacji polega na stwierdzeniu, czy u badanej kobiety występuje prawidłowy cykl owulacyjny oraz rozpoznaniu jego ewentualnych zaburzeń.

W celu potwierdzenia owulacji wykonuje się następujące badania: USG, obserwacje wzrostu pęcherzyka, jakości śluzu, wykonanie testów owulacyjnych i pomiary temperatury ciała.

Po stwierdzeniu zaburzeń jajeczkowania, lekarz docieka się ich przyczyn, wykonuje badania hormonalne oraz stwierdza występowanie stanów zapalnych.

Po ustaleniu przyczyn, rozpoczyna się leczenie. W tym celu stosuje się leki do wywołania owulacji. Stymulacja owulacji sprawia, że prawdopodobieństwo zajścia w ciąże wzrasta dwukrotnie, w tym jest duża szansa na poczęcie bliźniaków a nawet trojaczków.

Każda kobieta, która zauważyła u siebie pewne objawy mogące świadczyć o zaburzeniach jajeczkowania oraz miesiączki, powinna niezwłocznie skierować się ze swoim problemem do lekarza ginekologa.

No Comments

Post a Comment