65208
post-template-default,single,single-post,postid-65208,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

By walczyć z nadwagą trzeba najpierw zmienić nawyki żywieniowe dziecka, ale też i swoje. Najlepiej wyeliminować całkowicie żywność wysokokaloryczną, a także wszelkie słodycze. Ważną rolę odgrywa też to ile jemy i w jaki sposób. Gdy zauważymy już, że nasze dziecko ma nadwagę należy zapewnić mu więcej ruchu. Dobrym sposobem są spacery, jazda na rowerze, aby w czynny sposób spędzać wolny czas, a nie tylko przed telewizorem, bądź przed komputerem. Należy całkowicie wykluczyć z jadłospisu dziecka białe pieczywo zastępując je ciemnym pełnoziarnistym. Trzeba pamiętać, że to rodzice dają przykład swoim dzieciom, dlatego też sami powinni zmienić swoje nawyki.

Gdy otyłość jest dość poważna i nie jesteśmy w stanie pomóc swojemu dziecku należy wybrać się do lekarza pediatry bądź też dietetyka, który indywidualnie może dobrać odpowiednią dietę. Zdarza się również, że dziecko nie chce jeść zdrowych i wartościowych dań, dlatego ważne jest to w jaki sposób zostanie podany mu posiłek. Pamiętajmy, że dla dzieci ważny jest wygląd jedzenia, dlatego należy wprowadzać kolorowe, składające się z wielu warzyw potrawy, by zachęcić je do zjedzenia. Równie ważne jest to, co dajemy do picia naszym dzieciom. Wszelkie napoje czy słodzone soki zastąpmy naszymi własnymi świeżo wyciśniętymi.

 

Jeśli nadwaga jest dość duża dziecko powinno być pod opieką lekarza przez około 2 lata. Warto też by w czasie wakacyjnym mogło skorzystać np. z obozu odchudzającego.

Istotne jest to, by nasze dziecko czuło się komfortowo, dlatego wszelkie zmiany w jego życiu, a w tym przypadku odżywianiu się powinny być stopniowe. W związku z tym nie krytykujmy dziecka, lecz pomagajmy mu osiągnąć sprawność fizyczną i psychiczną.

 

No Comments

Post a Comment