64241
post-template-default,single,single-post,postid-64241,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Wyróżniamy dwa rodzaje leczenia nietrzymania moczu, mianowicie leczenie zachowawcze jak i operacyjne. Aby rozpocząć leczenie zachowawcze należy skonsultować się nawet z lekarzem rodzinnym. Leczenie to daje możliwość na to by wyeliminować częściowo bądź całkowicie owe schorzenie. Polega ono głównie na poprawie napięcia mięśni jakie są odpowiedzialne za nietrzymanie moczu, to oznacza że zazwyczaj jesteśmy kierowani na rehabilitacje. Pojawiają się jednak sytuacje, iż to leczenie nie przynosi większych skutków dlatego zdarza się ,że potrzebny jest zabieg. Stosowany w tych przypadkach zabieg jest mało inwazyjny dla takiej osoby, ponieważ nie ma potrzeby otwierania żadnych powłok brzusznych gdyż jest on wykonywany przez krocze.

 

Warto by każda osoba, jaka zauważy u siebie objawy nietrzymania moczu skontaktowała się z odpowiednim lekarzem, powinien to być ginekolog, urolog, bądź neurolog. Dzięki temu lekarz jest w stanie ustalić przyczyny występowania tej dolegliwości. Każde leczenie niesie za sobą wiele trudności a niekiedy nawet wyrzeczeń ponieważ czas walki z owym schorzeniem może być długi.

 

Istnieją techniki, dzięki którym każda osoba jest w stanie wspomóc swój organizm w walce z tym trudnym schorzeniem. Należy bowiem za każdym razem do końca się wypróżniać. Warto, prowadzić w pewnym sensie statystyki, dzięki którym zaobserwujemy u siebie konkretne godziny w których oddajemy mocz. To umożliwi nam zredukowanie tych niekontrolowanych czynności fizjologicznych. Ponieważ jeśli zaobserwujemy u siebie oddawanie moczu np. co 4 godziny należy za każdym razem wyprzedzić to zjawisko, korzystając z toalety wcześniej. Najważniejsze jest to aby każda osoba, cierpiąca na tą dolegliwość nie wstydziła się tego, lecz rozpoczęła walkę, ponieważ ma wielkie szanse by znowu normalnie żyć.

 

No Comments

Post a Comment