58551
post-template-default,single,single-post,postid-58551,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie niedociśnienia

Leczenie niedociśnienia

 

Hipotonię można leczyć na kilka sposobów, między innymi uprawiając sport i będąc aktywnym fizycznie – wówczas poziom ciśnienia krwi wzrasta, ponadto wykorzystując medycynę naturalną oraz stosując środki farmakologiczne (za zgodą lekarza).

Leczenie uzależnione jest od przyczyny. Jeśli przyczyną niedociśnienia jest nadużywanie leków np. moczopędnych, zmniejszających objętość krwi lub rozszerzających naczynia krwionośne czy antydepresyjnych, konieczna będzie zmiana dawkowania – ograniczenie ilości zażywanych farmaceutyków. Hipotonię będąca efektem utraty płynów organicznych (wymioty, biegunki, krwawienia, potliwość) należy leczyć uzupełniając ilości płynów. Jest to również wskazówka dla osób w podeszłym wieku, u których często spotyka się tak zwaną hipotonię ortostatyczną, związaną z zaburzeniami układu krążenia (np. zaburzenia w przepływie krwi). Osoby starsze powinny ostrożnie zmieniać pozycję ciała np. z pozycji leżącej na stojącą, by nie dopuszczać do „skoków” ciśnienia. Należy unikać gwałtownych ruchów.

Wśród naturalnych metod radzenia sobie z hipotonią poleca się picie naparów ziołowych z kwiatu lawendy, tymianku, mięty pieprzowej itp. Niektórym pomaga wypicie filiżanki czarnej kawy (powinna to być kawa w dobrym gatunku) lub kubka mocnej herbaty. Należy unikać obfitych posiłków, za to niektóre z nich można dosolić. Pomocne w zwalczaniu niskiego ciśnienia są też masaże wodne lub prysznic – na zmianę ciepłą i zimną wodą. Gdy sposoby naturalne nie przynoszą oczekiwanych efektów, a samopoczucie pogarsza się, lepiej zwrócić się do lekarza, który zaaplikuje właściwe leki.

No Comments

Post a Comment