63855
post-template-default,single,single-post,postid-63855,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

martwica

Leczenie martwicy prowadzone jest zwykle na szpitalnych oddziałach chirurgicznych. Do chwili kiedy zostanie opanowany postęp martwicy zalecane jest leżenie w łóżku i z czasem powrót do pełnej formy fizycznej.

Czasem stosuje się leczenie farmakologiczne martwicy. Choremu podaje się antybiotyki o szerokim spektrum działania. Robi się to, aby zapobiec lub zlikwidować zakażenia wywołane przez bakterie. We wstępnej fazie leczenia podaje się dożylnie dwa lub trzy antybiotyki jednocześnie.

Podaje się również leki, które poprawiają przepływ krwi w tętnicach i żyłach, leki przeciwzakrzepowe oraz środki przeciwbólowe.

Operacyjne leczenie operacyjne martwicy jest tak samo ważne jak farmakologiczne. Zazwyczaj dokonuje się zabiegów, które polegają na wycięciu martwych tkanek. Czasem zdarza się tak, że potrzebnych jest kilka zabiegów naraz w odstępie kilku dni. Zadaniem chirurgów jest również zmiana opatrunków.

W ciężkich przypadkach potrzebna jest amputacja kończyny. Po amputacji konieczna jest rehabilitacja oraz pomoc psychologia. Podczas kuracji i w trakcie rekonwalescencji potrzebna jest wysokokaloryczna dieta, bogata w białko, która powoduje regenerację zniszczonych tkanek. Nie można zapomnieć o zażywaniu środków, które zawierają witaminy i mikroelementy oraz o spożywaniu dużej ilości płynów.

 

No Comments

Post a Comment