62564
post-template-default,single,single-post,postid-62564,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Łupież pstry – leczenie

Łupież pstry – leczenie

 

Łupież pstry to schorzenie, które da się leczyć, ale czy da się je całkowicie wyleczyć, to mało prawdopodobne, chyba że choroba zostanie wykryta dość wcześnie. Choć nigdy nie możemy przewidzieć czy po wyleczeniu nie będziemy musieli borykać się ponownie z tym problemem, gdyż bardzo często występują jego nawroty.

Gdy obserwujemy niepokojące zmiany skórne, najlepiej zwrócić się do dermatologa. Diagnoza specjalisty umożliwi prawidłowe leczenie. Terapia opiera się zazwyczaj na miejscowym stosowaniu preparatów przeciwgrzybicznych (kremy, szampony) lub przeciwzapalnych (niektóre środki dostępne są bez recepty) z ewentualnym uzupełnieniem farmakologicznym (leki przyjmowane doustnie).

W trakcie kuracji należy codziennie, przez ok. tydzień myć głowę środkiem zaleconym przez lekarza (specjalnym szamponem). Specyfiku nie wolno od razu spłukiwać, trzeba odczekać jakiś czas, by uaktywniły się zawarte w preparacie lecznicze składniki. Po upływie tygodnia odstawiamy kosmetyk, a potem stosujemy go już rzadziej – raz na tydzień.

Niektóre preparaty o działaniu antygrzybiczym służą również do pielęgnacji skóry: nawilżają ją, chronią.

Łupieżowi pstremu można zapobiegać, wystarczy być ostrożnym i wyczulonym na pewne kwestie: np. w salonie fryzjerskim zwracać uwagę na to, czy przedmioty używane do stylizacji włosów są dezynfekowane, w solarium najlepiej sprawdzić poziom dezynfekcji lub samemu odkazić łóżko, na basenie nosić obuwie ochronne. Nie pożyczać i samemu nie użyczać komuś nakryć głowy. Dbać o higienę.

No Comments

Post a Comment