57702
post-template-default,single,single-post,postid-57702,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Depresja

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w kierunku upewnienia się, że choroba na którą cierpimy nosi miano depresji, jest konsultacja z osobistym lekarzem lub specjalistą i rozmowa o tym, co czujemy. Jeśli z jakichś powodów, naszemu złemu samopoczucia towarzyszy skłonność do płaczu, zmiana nastroju przechodząca od smutku do poczucia kompletnej beznadziejności i przygnębienia, utrata poczucia własnej wartości, ospałość, niechlujność czy apatia, a także pewne formy utraty kontaktu z rzeczywistością – wizyty u terapeuty nie powinniśmy odkładać na później.

Istnieje kilka metod leczenia depresji, które w zależności od indywidualnego przypadku stosuje się samodzielnie lub łącznie z innymi. Do najczęściej stosowanych należą: farmakoterapia, psychoterapia oraz leczenie elektrowstrząsami. Zadaniem lekarza jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem na temat stanu w jakim się on znajduje i ewentualnych objawów fizycznych. Jeśli depresja ma związek z wahaniami poziomu hormonów, specjalista może podjąć leczenie hormonalne. Depresję związaną z napięciem przedmiesiączkowym można na przykład leczyć progesteronem. Tylko lekarz jest w stanie zdiagnozować przyczynę naszych dolegliwości i wówczas ustalić właściwe metody postępowania.

 

No Comments

Post a Comment