60354
post-template-default,single,single-post,postid-60354,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Kiła – leczenie

Kiła – leczenie

Kiłę rozpoznaje się poprzez analizę objawów klinicznych, prawidłowe badanie lekarskie, jak również przez interpretację wyników dodatkowych badań.

Są to następujące badania:

  •     serologiczne
  •     bakteriologiczne
  •     pozostałe badania, które zależne są od przebiegu choroby oraz stanu klinicznego człowieka zakażonego.

O niebezpieczeństwie jaki stwarza choroba kiły przekonali się ludzie bardzo dawno temu. Śmiertelność oraz ciężkie powikłania sprawiły, że szukano skutecznego lekarstwa, którego działanie miało by powstrzymać rozwój chorobowy…

 

W przeszłości do leczenie kiły używano preparatów z rtęci. Jednak kuracja ta nie przynosiła oczekiwanych efektów. Obecnie stosuje się penicylinę w dużych dawkach. Terapię zazwyczaj stosuje się od 15 do 40 dni. Gdy przypadek kiły jest bardziej zaawansowany, wówczas trwa ona znacznie dłużej. Żadna kuracja nie daje pewności, że choroba nie powróci. Właśnie dlatego zalecane są szczegółowe i częste kontrole u lekarza specjalisty.

 

W leczeniu kiły konieczne jest objęcie kuracją nie tylko osoby chorej, a także jej partnerów seksualnych. Po zakończeniu terapii, chory powinien poddać się kontroli lekarskiej opierającej się na badaniu krwi na odczyn Wassermanna, oraz okresowym badaniu płynu mózgowo-rdzeniowego. Taki zabieg ma na celu wykluczyć kiłę która mogłaby przedostać się do układu nerwowego.

 

Profilaktyka przeciw zarażeniu kiłą to przede wszystkim dbanie o higienę osobistą, kontrola kobiet w ciąży, oraz stosowanie prezerwatyw, które minimalizują prawdopodobieństwo zakażenia się.

No Comments

Post a Comment