60928
post-template-default,single,single-post,postid-60928,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Implanty zębów

Implanty zębów

 

Dynamicznie rozwijająca się implantologia odnosi wielkie sukcesy w Polsce i na całym świecie. Coraz więcej osób decyduje się na implanty zębów. Ogółem, znanych jest ponad 600 systemów wszczepu implantów, w Polsce stosuje się na razie około 30. Nowo powstające, ulepszone systemy zastępują starsze, a do najpowszechniej stosowanych zaliczają się: Nobel Biocare, Strauman, Astra Tech oraz 3i Biomet. Ostateczną decyzję o wyborze systemu implantu podejmuje pacjent, biorąc pod uwagę swoje preferencje i możliwości finansowe. Implantologia jest dziedziną zbliżoną do chirurgii stomatologicznej, co pozwala na dokładniejsze i bezpieczniejsze wykonywanie zabiegów chirurgii szczękowej. Zabiegi wykonywane są w zaawansowanych technicznie i kadrowo gabinetach dentystycznych, które oprócz wykonywania zabiegów z zakresu implantologii, wykonują także różne związane z profilaktyką stomatologiczną.

Kształt implantów jest zbliżony do kształtu korzenia zębowego. W zależności od systemu implant posiada kształt cylindryczne lub śrubowe. Na dzień dzisiejszy, najczęściej stosuje się implanty śrubowe – stożkowate. Wśród najnowszych odkryć, można spotkać się z implantem parabolicznym (Nobel Perfect), o panewkowym kształcie. Głównym materiałem, z którego są zbudowane jest tytan. W niektórych implantach, pokrywa się ich powierzchnię plazmą tytanową lub hydroksyapatytem, którego porowata struktura pozwala na wrastanie w niego tkanki kostnej. Są to materiały nieszkodliwe dla organizmu, nie korodują i posiadają wysoki stopień tolerancji.

W zależności od tego, jaki rodzaj implantów zostanie użyty w zabiegu, specjalista dobiera łącznik mający przyczepić do implantu przyszłą koronę, by uzyskać optymalny efekt estetyczny. Występuje kilka rodzajów łączników: standardowy, tytanowy, kulowy i tzw. belka.

No Comments

Post a Comment