58663
post-template-default,single,single-post,postid-58663,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Przy tym schorzeniu bardzo ważne jest, aby utrzymanie odpowiedniego  stężenia glukozy we krwi. Osoby, które chorują na cukrzycę muszą skrupulatnie sprawdzać ilość przyjmowanej insuliny oraz dietę. Osobom z tą chorobą lekarze powinni wytłumaczyć jej istotę oraz wytyczne  kuracji. Dzięki temu są oni wstanie rozpoznać pierwsze symptomy hipoglikemii i zwykle noszą ze sobą słodycze, aby zapobiec groźniejszym objawom.

U osób niechorujących na cukrzycę mogą również pojawić się stany hipoglikemiczne zwykle po długim okresie głodzenia się lub ogromnym wysiłku fizycznym. Zaleca się, aby nie wykonywać zbyt intensywnych wysiłków fizycznych, gdy przez ok 8 godzin pozstajemy bez jedzenia, ponieważ mogą wystąpić objawy hipoglikemii. Również alkohol zmniejsza stężenie glukozy we krwi, w związku ztym podczas jego spożywania trzeba jeść.

Należy uwypuklić to, że w leczeniu hipoglikemii podstawową kwestią jest edukacja i świadomość samego chorego cukrzyka, ale i jego najbliższych członków rodziny. Ogromny wpływ na leczenie hipoglikemii ma dokonujący się nieprzerwanie postęp farmakologiczny, pozwalający cukrzykom na skuteczne normalizowanie poziomu glukozy we krwi. Cukrzycy, którzy nie muszą wstrzykiwać do krwi insuliny, mogą korzystać z nowoczesnych leków (pochodnych sulfonylomocznika III generacji), które w znacznym stopniu obniżają ryzyko wystąpienia hipoglikemii, choć niestety zdarzają się również przypadki wystąpienia tak zwanych polekowych hipoglikemii, wywołanych właśnie „inteligentnymi” farmaceutykami. Hipoglikemia jest chorobą, która odczuwana jest przez chorych jako brak kontroli nad sobą i własnym ciałem, co jak wskazano, spowodowane jest niesprawnym funkcjonowanie mózgu głodnego glukozy. Bardzo ważne jest, aby osoby, w otoczeniu których żyją osoby chore na cukrzycę, miały wystarczającą wiedzę, świadomość i umiejętność rozpoznania hipoglikemii i udzielenia pierwszej czasem ratującej życie pomocy.

No Comments

Post a Comment