57823
post-template-default,single,single-post,postid-57823,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Grzybica stóp – leczenie

Grzybica stóp – leczenie

U młodych osób grzybica stóp może zagoić się sama. Szczególnie, gdy stosuje się domowe metody zapobiegawcze oraz wtedy, gdy intensywne leczenie nie upośledza zdolności do tak zwanego „samowyleczenia”. Takie osoby mogą wykształcić w swoim organizmie coś w rodzaju odporności na grzyby, które mogą wywołać grzybicę stóp. W takich przypadkach mało prawdopodobne jest to, żeby taka osoba ponownie zachorowała na to schorzenie.

Jednakże gdy zakażenie dotyczy także paznokci, to wówczas leczenie staje się długotrwałe i wymaga odpowiedniej terapii. Trzeba pamiętać, że nakładanie na paznokcie preparatów przeciwgrzybicznych nie przynosi efektów. W takich sytuacjach ulgę mogą przynieść leki zalecone przez lekarza. Leki te należy przyjmować przez minimum kilka tygodni. Niekiedy okres leczenie może wynosić nawet kilka miesięcy. Ważne jest, aby nie przerywać kuracji, nawet jeśli po jakimś czasie widać poprawę. Leczenie można przerwać (zakończyć) tylko wtedy, gdy lekarz stwierdzi, że jest usunięte źródło infekcji – grzyb.

Należy mieć też na uwadze fakt, że nieleczona grzybica może rozprzestrzeniać się na inne części ciała, lub inne osoby, w tym członków rodziny. Grzyby mają szczególną tendencje do lokalnego rozprzestrzeniania się, z tego powodu bardzo często atakują paznokcie, pachwiny, ręce i skórę głowy. Nie przechodzą zaś do głębszych narządów ciała, ani układu krwionośnego.

Osoby cierpiące na cukrzycę, nowotwór, zarażone HIV, lub mające inne problemy z układem immunologicznym, są bardziej narażone na wszelkiego rodzaju infekcje, w tym grzyby. Kiedy skóra jest przez nie podrażniona, automatycznie osłabia to jej barierę ochronną.

No Comments

Post a Comment