64360
post-template-default,single,single-post,postid-64360,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Leczenie

Leczenie

Zakażenie glistami jest zwykle bezobjawowe. Masywna inwazja może jednak spowodować pewne zaburzenia układu pokarmowego. Wtedy choroba przejawia się w postaci nudności i wymiotów, buli brzucha, zaparć itp. Robaczyca może skutecznie zablokować jelita oraz układ dróg żółciowych. Pasożyt w bardzo różny sposób działa na organizm swojego żywiciela. Może być przyczyną alergii oraz innych toksycznych zmian. Wszystko to ma późniejszy oddźwięk w postaci pojawiających się drgawek, bóli głowy, omdleń czy apatii. Osoby posiadające glistę cierpią na bezsenność, bardzo często męczy ich suchy kaszel, gorączka, wysypki oraz swędzenie skóry. U dzieci których dopadło tego typu schorzenie, można zauważyć obniżenie wagi ciała, brak apetytu oraz innych przejawów związanych z niedostatkiem witamin i pozostałych ważnych w diecie składników, głównie białek. Kuracja odrobaczania polega na stosowaniu odpowiednich środków farmaceutycznych. Najczęściej trzeba takie leczenie powtarzać kilka razy.
W chorobie pasożytniczej typu glisty ludzkiej, najważniejsza jest jednak profilaktyka. Pamietaj więc o starannym myciu warzyw i owoców oraz rąk którymi będziesz brał pożywienie do jedzenia. Jeśli prowadzisz swój własny ogródek, nie podlewaj go ludzkim nawozem. Dodatkowo zabezpiecz miejsce gromadzenia ścieków by dzieci nie miały do nich dojścia.

Niekiedy zdarzają się przypadki, że małe dziecko zarazi się glistą psiego pochodzenia. Na szczęście taki rodzaj glisty nie przekształca się w formę dorosłą, a jedynie w larwalną. Zwykle choroba tego typu nie objawia się żadnymi symptomami. W takich wypadkach należy rozpocząć kurację zarażonego psa.

No Comments

Post a Comment