57920
post-template-default,single,single-post,postid-57920,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Objawy infekcji – drożdżaki

Objawy infekcji – drożdżaki

Objawów jest wiele: w sferze psychiczno – emocjonalnej są to:

kiepskie samopoczucie, dekoncentracja, nadmierna senność, rozdrażnienie, niepokój,  brak chęci i sił do życia, płaczliwość, czasem depresja, gniew, kłopoty z pamięcią.

Inne symptomy mogą pojawiać się ze strony przewodu pokarmowego, np. niestrawność, gazy, bóle brzucha, biegunki, zaparcia, nieprzyjemny oddech, nalot na języku i po wewnętrznej stronie policzków – pleśniawki.

 

O dominacji drożdżaków w organizmie mogą świadczyć:

  •     bóle głowy,
  •     bolesność mięśni i stawów,
  •     uczucie kłucia w klatce piersiowej,
  •     spadek wagi,
  •     niska temperatura ciała,
  •     niski popęd seksualny.

Są to dolegliwości wiązane często z innymi schorzeniami.

Infekcja może objąć skórę, powodując trądzik, swędzenie i suchość skóry lub inne zmiany chorobowe jak choćby wysypki, stany zapalne itp. Czasem lokalizuje się w obrębie paznokcia lub płytki paznokciowej, która rozwarstwia się i przyjmuje żółtą lub brązowawą barwę. Szczególnie niebezpieczne i uciążliwe w leczeniu są zakażenia dróg moczowo-płciowych, występujące zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Niepokoić powinny następujące objawy: świąd i [[pieczenie w pochwie|394]], obrzęki i zaczerwienienia narządów rozrodczych, u kobiet gęste, serowate, lub pieniste upławy o różnorodnym zabarwieniu: białym, żółtawym, zielonkawym itp, nieregularne miesiączki z towarzyszącym im bólem, ból przy oddawaniu moczu, częstomocz, infekcje pęcherza moczowego, u mężczyzn – kłopoty z prostatą, zapalenie gruczołu krokowego.

W zależności od zlokalizowania zmian, podjęte zostanie leczenie (z zastosowaniem odpowiednich środków), pod warunkiem, że chory nie zignoruje oznak zakażenia i pojawi się w gabinecie lekarskim.

 

Leczenie

Leczenie infekcji drożdżakowych jest konieczne, jego brak skutkuje poważnymi konsekwencjami (produkują przecież szkodliwe toksyny) np: niepłodnością, grzybicą różnych narządów wewnętrznych.

Do działań profilaktycznych zalicza się między innymi: właściwą higienę i dietę  – z ograniczonym spożyciem tłuszczów, cukrów czy żywności wysoko przetworzonej, bogatą w witaminy i składniki odżywcze, wspartą żywymi kulturami bakterii obecnymi w przetworach mlecznych, najlepiej niesłodzonych (naturalne jogurty, kefiry).

W nas samych toczy się nieustanna „pasożytnicza” walka, a dostarczając organizmowi przyjaznych bakterii, unieszkodliwiamy te groźniejsze. Tym sposobem zwyciężamy infekcje.

No Comments

Post a Comment